З бюджету громади до серця кожного

Дата: 27.12.2017 14:58

Свій робочий день 27 грудня Засульський сільський голова Сергій Бондаренко та депутат Полтавської обласної ради Руслан Ляшко розпочали з відвідин станції екстреної медичної допомоги № 3 міста Лубен. Ні, здоров’я, дякувати Богу, цих гарних чоловіків не підвело, вони приїхали, аби привітати колектив з Новорічними та Різдвяними святами і вручити такий необхідний у роботі подарунок - електрокардіограф ЮКАРД 100, придбаний за кошти бюджету Засульської громади. Уже після урочистої частини головний лікар станції екстреної меддопомоги Юрій Палига у своєму робочому кабінеті нам, неспеціалістам у медицині, пояснив, що всі 5 бригад, котрі обслуговують місто і район оснащені звичайними кардіографами, і лише три – ЮКАРДАМИ. Відмінність таких апаратів полягає саме в тому, що вони мають вбудований телеметричний модуль. Це дозволяє передавати дані електрокардіограми пацієнта по цифрових каналах мобільного зв’язку до обласного консультаційного центру. Таким чином, якщо у фельдшера виникають сумніви щодо встановлення діагнозу, він, незалежно від місця знаходження пацієнта, зможе отримати цілодобову консультацію обласного кардіолога, та у разі потреби, за підозри на інфаркт міокарда, застосувати наявний препарат МЕТАЛІЗЕ (вартістю понад 26 тисяч гривень), для тромболітичної терапії. Подарований ЮКАРД – стане четвертим апаратом в укомплектуванні бригад СЕМД № 3. Зазначимо, що за 9 місяців поточного 2017 року здійснено 16 тисяч 231 виклик до пацієнтів Лубен та району. Із цієї кількості до сільських жителів екстрена медична допомога виїжджала 5 тисяч 680 разів, а конкретно на Засульську громаду – припало 3 тисячі 862 виклики. Загалом святкова зустріч перейшла в конструктивне робоче спілкування щодо подальшої співпраці, адже вирішувати проблемні питання на кшталт оновлення автопарку або ж навіть встановлення нового паркану навколо станції екстреної медичної допомоги на сьогодні можна лише спільно. Недарма ж Юрій Палига того ж таки обласного депутата Руслана Ляшка називає колегою і продюсером усіх гарних справ. Відеосюжет про цю подію дивіться завтра.