Міжнародний досвід для освітян громади

Дата: 18.01.2018 15:32

Для справжніх профі професійне зростання та самоосвіта – процес безперервний і постійний. Тим більше, що децентралізаційна реформа змушує керівників різних галузей громади поглянути на звичні речі під іншим кутом.

Чудову можливість – ознайомитися з міжнародним досвідом ефективної системи фінансування шкіл днями мали директори загальноосвітніх закладів громади.

Цей досвід презентувала учасник  навчальної програми «Ефективна система фінансування шкіл об’єднаними громадами в умовах децентралізації» у рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Навчальні програми професійного зростання” Агентства  США з міжнародного розвитку (USAID), начальник фінансового відділу виконавчого комітету Засульської сільської ради Світлана Самійленко.

З 12 по 19 листопада минулого року Світлана Іванівна у складі делегації з десяти осіб, що представляли органи місцевого самоврядування та профільні департаменти освіти і науки України, отримувала нові знання та навички у Королівстві Нідерландів. Тижнева програма включала візити до Ради з питань освіти Нідерландів, до Міністерства освіти, культури і науки країни Євросоюзу, безпосереднє знайомство з профспілкою в галузі освіти та школами – початковою, середньою, сільською.

Усе побачене, скрупульозно занотоване під час поїздки Світлана Іванівна донесла до очільників шкіл об’єднаної громади, доповнивши зустріч фотоматеріалами, презентаціями та власними враженнями й емоціями.

Як справжній фінансист мовою цифр вона доводила ефективність фінансового менеджменту Нідерландів і щиро побажала якнайскоріших прогресивних змін у нашій системі освіти.