У громаді працювали експерти у галузі освіти

Дата: 02.04.2018 22:17

Сьогодні 2 квітня Засульська об’єднана територіальна громада приймала експертів секторальної платформи «Якісна освіта» Асоціації об’єднаних територіальних громад України. Саме до цих фахівців-практиків, які вже мають досвід проведення оптимізації мережі закладів освіти у своїх ОТГ, Засульська сільська рада звернулася за консультацією, адже саме громада відповідає за надання якісних освітніх послуг на своїй території.
       Виїзне засідання, яке відбулося у великій залі районної ради, будувалося на трьох зустрічах. Спершу експерти платформи – начальник відділу освіти Новоукраїнської ОТГ (Кіровоградщина) Тетяна Стратонова, заступник міського голови Пирятинської ОТГ Раїса Андрейщук, начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ОТГ (Хмельниччина) Володимир Колісник, начальник відділу освіти, молоді та спорту Полонської міської ОТГ (Хмельниччина) Віталій Сітарський та експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні" Айдер Сеїтосманов та Інна Білик зустрілися з Засульським сільським головою Сергієм Бондаренком, начальниками фінансового відділу та відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради Світланою Самійленко і Людмилою Шевченко й обговорили ситуацію, що склалася з утриманням освітньої галузі у громаді, та ознайомилися з їх баченням щодо напрямків формування ефективної мережі освіти в Засульській ОТГ. До спілкування приєднався також голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця.
      Наступний блок – вивчення думки депутатського корпусу та членів виконавчого комітету з цього ж питання виявився найбільш плідним, адже старости та депутати активно долучилися до конструктивного діалогу.
      На третій зустрічі до обговорення викликів в освіті громади долучилася педагогічна спільнота – директори шкіл та дошкільних навчальних закладів.
         При цьому експерти розповідали учасникам кожного блоку, як вони вирішували питання з викликами у свої громадах та радили починати процес оптимізації насамперед з вивчення потреб головного споживача освітніх послуг – дитини, зважати на її інтереси, а вже потім долучати до розмови батьків, депутатів, педагогів, виробляти відповідний план оптимізації та реалізовувати його.
Детальніше про цю зустріч ми розповімо у відеосюжеті, який підготуємо найближчим часом.