Про створення СОК і запровадження збору сміття

Дата: 11.04.2018 15:52

11 квітня село Мацківці Засульської сільської ради  стало місцем локації цікавого й корисного семінару на тему створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Шкода лише, що аудиторія заходу була малочисельна.

Директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Світлана Андрієнко майже дві години поспіль знайомила мацківчан з кращими  практиками цього процесу в Україні та на Полтавщині зокрема. Це і село Сушки на Козельщині, де селяни об’єдналися для обслуговування власного молочного виробництва, і вирощення тепличних овочів у Малому Кобелячку Санжарського району, і зелений туризм на Закарпатті.

Головне, як наголошує пані Світлана – ідея та пошук нішових культур та форматів. Адже займатися на сьогодні на селі можна будь-чим: ягідництвом, овочівництвом,  земляним міндалем - чуфою, бджільництвом, лікарськими рослинами, а ще –  надавати будь-які сервісні послуги.

Створення СОК(ів) починається з інформаційно-консультативної роботи, яка в підсумку, нехай і не відразу, трансформується у вже практичний процес, інформаційний супровід якого забезпечує Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба, а фінансову підтримку – відповідна обласна програма.

Зауважимо, що проведення подібних семінарів у нашій громаді заплановане у Новаках та Вищому Булатці.

Опісля цього відбулася зустріч із Засульським сільським головою Сергієм Бондаренком та старостою Мацківського старостинського округу Миколою Дзюбою. Йшлося про запровадження збору сміття  у селах громади. Збір буде проводитися сільським комунальним підприємством «Сяйво» відповідно до укладених договорів подвірно у визначений відповідним графіком день. Громадяни мають попередньо здійснити сортування відходів у пакети різного кольору. Таким чином будуть створені умови, аби ми ж самі не перетворювали яри та посадки у рідних населених пунктах на несанкціоновані смітники.