Встановлення додаткової базової станції 3G по вулиці Комсомольська, 20 у селі Засулля

Дата: 23.06.2018 11:24

20 червня жителі вулиці Молодіжна, 20 у селі Засулля, зібралися аби висловити своє незадоволення щодо встановлення додаткової базової станції 3G на будівлі «Укртелекому», навпроти своїх будинків. Люди вважають, що дана споруда несе екологічну небезпеку та впливатиме на їх здоров’я, а також  просять обгрунтувати дії ПрАТ «ВФ Україна» - компанію, яка відповідальна за встановлення вишки.
Згідно листа від 13.11. 2017 року на виконання державної програми та в рамках наданої ліцензії, ПрАТ «ВФ Україна» проводить роботи щодо забезпечення населення України високоякісним та швидкісним доступом до мережі Інтернет покоління 3G. Мережеве обладнання ПрАТ «ВФ Україна» має всі необхідні сертифікати та дозволи, встановлюється з дотриманням усіх норм безпеки та у відповідності з порядком, визначеним українським законодавством. Згідно потреб населення та плану розвитку мережі ПрАТ «ВФ Україна», є необхідність встановлення додаткової базової станції 3G, що надасть можливість мешканцям користування якісним та швидкісним Інтернетом в с. Засулля, Лубенського району, Полтавської області. Відповідні документи, які підтверджують можливість встановлення даної споруди на території Засульської сільської ради, а точніше по вулиці Комсомольській на прохання жителів Засулля провідний інженер ПрАТ «ВФ Україна» Дмитро Коробченко надсилає у відсканованому варіанті.

Інформація для мешканців вулиці Молодіжна, 20, які безпосередньо проживають навпроти будівлі «Укртелекому» та категорично проти встановлення вищезазначеної споруди поблизу своїх будинків так як вважають її екологічно небезпечною.

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об?єкти стільникового зв?язку (крім тих, що будуються на окремій земельній ділянці) віднесено до об?єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються. Згідно з п. 20 Переліку об?єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 7 липня 2011 р. № 109 [6], будівництво об?єктів стільникового зв?язку та їх зовнішніх інженерних мереж здійснюється за умови їх відповідності санітарним та будівельним нормам і правилам. Таким чином, органи місцевого самоврядування позбавлені впливу щодо вирішення питання розміщення вищевказаного об’єкту. В свою чергу, жителі громади мають право на висловлення власної думки, тож пишуть звернення до секретаріату уповноваженого Верховної ради у справах людини, міжрайонної прокуратури міста Лубни та безпосередньо до керівництва ПрАТ «ВФ Україна». Засульчани зібрали близько 100 підписів проти встановлення базової станції 3G і чекають об’єктивного вирішення даного питання.