Надання покупцям розрахункових документів – обов’язок продавців!

Дата: 25.06.2018 15:08

Підприємці -  платники єдиного податку під час проведення розрахунків із покупцями за продані їм товари (надані послуги) мають право не використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО). Таке право передбачене ст..9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265). За певних умов дозволяє це і п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України.

Водночас, п.2 ст.3 Закону №265 та п.11 ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів» зобов’язують продавця видати покупцям розрахунковий документ установленої форми, що підтверджує факт купівлі і дату продажу товару (послуги). За вимогою покупців підприємець-єдинник має надати накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця (п.15 ст.3 Закону №265).

Отже, незалежно від того, вимагає покупець розрахунковий документ чи ні, підприємець зобов’язаний видати відповідний документ.

Лубенська ОДПІ

ГУ ДФС у Полтавській області