У період відпустки єдинники I та II групи можуть не сплачувати єдиний податок!

Дата: 24.07.2018 14:41

Платники єдиного податку I та II групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску, не пізніше 20 числа поточного місяця.

Згідно з п. 295.5 ст.295 Податкового кодексу України платники єдиного податку I та II групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік – на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Для цього, платникам єдиного податку I та  II групи необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації заяву про період щорічної відпустки у довільній формі.

Платники єдиного податку III групи сплачують єдиний податок у відсотках до фактично отриманого доходу, тому звільнення від сплати єдиного податку у період відпустки та тимчасової втрати працездатності до них не застосовується.

Звертаємо увагу підприємців спрощеної системи оподаткування, що у Податковому кодексі України визначено календарний місяць відпустки: з 1 по 31 (30, 29 або 28) число місяця. У заяві про період щорічної відпустки платникам єдиного податку I та II групи необхідно зазначити повний місяць.

Лубенська ОДПІ

ГУ ДФС у Полтавській області