Співпраця заради розвитку громади!

Дата: 25.07.2018 11:24

«Якщо бажаєш йти швидко - йди один. Якщо бажаєш йти далеко - йдіть разом» -саме цей крилатий вислів якнайкраще розкриває необхідність об’єднання зусиль для досягнення великих результатів. З моменту утворення Засульської ОТГ - найбільшої на території Полтавщини - сільська рада опинилася наче в блокаді. Чиновники РДА, функції яких переважно зводяться до розпорядження коштами платників податків та участі в різноманітних заходах, не змогли пробачити вихід більшої частини району з-під контролю. Згадаймо, що об’єднання громади й відбулося значною мірою через те, що державні управлінці часто не зважали на потреби сільських рад, а кошти громад розподіляли на власний розсуд, бажано із залученням «потрібних» фірм. Після набуття самостійності наша громада почала комплексно вирішувати проблеми, які дісталися у «спадок»: була придбана комунальна спецтехніка, розпочали капремонт ряду об’єктів, усі села повністю перейшли на новий рівень самоврядування. Однак, незважаючи на державну субвенцію на розвиток новоутвореної громади, коштів для швидкого вирішення усіх проблем не вистачає, а тому для сталого функціонування потрібно заощаджувати бюджетні кошти. В такій ситуації необхідно максимально використовувати всі можливості залучення додаткових фінансів з бюджетів вищих рівнів.

Як ми всі знаємо, керівництво райдержадміністрації не поспішає виконувати свої обов’язки щодо об’єктів, які знаходяться на її утриманні. Для прикладу згадайте скільки часу чиновники зволікали з ліквідацією провалля на районній дорозі до с. Чуднівці, а сподіватися на підтримку ініціатив громади вже взагалі було марно. У 2017 році, з метою отримання допомоги з обласного бюджету, Засульською сільською радою було подано до облдержадміністрації кілька проектів, однак через відсутність достатньої підтримки, або й через певну протидію (здогадайтеся з чиєї сторони) минулого року Засульська  громада коштів з обласного бюджету не дочекалася. Цього ж року, аби подолати бюрократичні та політичні перепони, ми звернулися за допомогою до нашого земляка - депутата Полтавської обласної ради Р.В. Ляшка. Руслан Віталійович є членом постійної депутатської комісії з питань бюджету, тож саме на нього ми покладали свої сподівання і, як з’ясувалося, цілком вірно. Завдяки активній роботі й системній підтримці депутатом наших проектів, з обласного бюджету виділені кошти на реалізацію двох надзвичайно важливих проектів. Такими проектами є: «Реконструкція очисних споруд с. Солониця, Лубенського району, Полтавської області потужністю 100 м.куб/добу» - вартість робіт 3 770 394,20 грн, та «Будівництво експлуатаційної артезіанської свердловини для водопостачання господарсько-питних потреб населення с.Березівка Лубенського району Полтавської області» - кошторисна вартість 1 293 176,60 грн.

Таким чином, вперше з моменту створення громади, Засульська сільська рада отримала реальну допомогу, з обласного бюджету, а не просто пусті обіцянки. Сподіваємося, що реалізація цих проектів стане добрим початком для постійної співпраці, а об’єднання знань та зусиль депутата і громади матиме практичні результати на користь нашої громади.