«У 2018 році охоплено 110 дітей Засульської громади. Сподіваємось на інтенсивну батьківську активність в подальшому» : як проходить процес оздоровлення

Дата: 01.08.2018 08:59

«Оздоровлення дітей у наш час є найважливішим питанням. В першу чергу це цікаво батькам. Засульська сільська рада, сектор сім’ї та дітей, який безпосередньо займається підбором дітей - проводить інформаційну кампанію з батьками щодо направлення їх дорогоцінних чад до оздоровчих закладів Полтавської області та санаторного типу на березі моря», - розповідає завідувач сектору сім’ї та дітей виконавчого комітету Засульської сільської ради Любов Векленко. Зазначає, цьогоріч на закупівлю путівок до дитячих оздоровчих таборів для дітей пільгових категорій, які проживають та зареєстровані на території нашої громади з місцевого бюджету виділено 195 тисяч гривень.

«На ці кошти, враховуючи попит, придбано 28 путівок для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. На них чекає 21 день відпочинку на березі Чорного моря в закладі оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Чайка», смт Лазурне, Скадовського району. Також відповідно до розподілу управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації Засульська громада отримала 17 путівок для дітей пільгових категорій в оздоровчі  заклади області та за  її межами. Наші дітлахи вже змогли відпочити в таборах: ПЗОтВ «Крилатий», Скадовський район, Херсонської області, ДЗОВ «Лісовий», с.Скоморохи, Бучівського району Тернопільської області, ДЗОВ «Салют» с.Коблево, Миколаївської області,  ДТВ «Сонячний», с.Омельник, Кременчуцького району», - завідувач сектору називає пільгові категорії дітей, які мали змогу скористатися такою можливістю.

« Це двоє дітей учасників АТО, четверо з багатодітних сімей, одна дитиночка перебуває на диспансерному обліку, одна талановита, п’ять дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села і чотири дитини працівників бюджетної сфери села. За кошти державного бюджету було відправлено дев’ятеро дітей. З них одна дитина учасника АТО, одна позбавлена батьківського піклування, троє діток з малозабезпечених сімей та четверо талановитих дітей. Всі вище перелічені категорії мали змогу оздоровитись та повноцінно відпочити в ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»», м. Пуща Водиця Київської області та ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», м.Одеса.», продовжує Любов Векленко. Також завідувач сектору сім’ї і дітей підкреслює, що оздоровити своїх дітей, мають змогу навіть ті батьки, в яких немає пільгових категорій. Для цього за рахунок механізму відшкодування частини вартості путівки для дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми Засульська сільська рада  виділила 205 тис. грн. Загальна сума виділених коштів з обласного та міського бюджетів на ці потреби склала 392.75 тис.грн.

За підведеною цьогоріч статистикою сектора найбільшою популярністю користуються ДЗОВ «Чайка» с-ще Градизьк, де оздоровилось та продовжує оздоровлюватись на даний час 38 дітей, ДЗОВ «Супутник» с.Михайлівка Диканьський району - 17 дітей, ДЗОВ «Сонячний» с.Михайлівка Диканьський району - 6 дітей ДЗОВ, ДЦ «Миргородський» с.Олефірівка Миргородського району - 5 дітей, «Сонячний» с.Омельник, Кременчуцького району – 2 дітей, ДЗОВ «Енергетик», с.Потоки, Кременчуцького району – 2 дітей, ДЗОВ «Зоряний», с.Потоки, Кременчуцького району – 11 дітей,  ДОТ «Молода гвардія», с.Терешки, Полтавського району – 1 дитина, ДЗОВ «Антей» смт. Н.Санжари - 1 дитина,  ДЗОВ «Орлятко» с.Клюсівка Н.Санжарського району -  1 дитина.

«Наразі маємо 110 дітей Засульської громади, які відпочили або на даний час перебувають в закладах оздоровлення та відпочинку. Наша задача – пряма робота з батьками та оздоровчими закладами. Задача батьків – зацікавитись, зрозуміти актуальність оздоровчого процесу для їх дитини та співпрацювати з нашим сектором», - завершує завідувач сектора сім’ї і дітей Любов Векленко.