Пізники - 300 років славетної історії

Дата: 22.08.2018 14:49

18 серпня на запрошення регіонального директора ТОВ «Баришівська зернова компанія» Василя Стасовського делегація від Засульської ОТГ на чолі з головою Сергієм Бондаренком спільно з  старостою Березівського старостинського округу Вірою Білошапкою, начальником відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Інною Скибою відвідали село Пізники Чорнухинського району, яке відзначило своє 300-річчя від дня заснування.

Свято зібрало пізнівчан з усіх країв. Програма фольклорно-мистецького дійства була досить насиченою і різноманітною. В основу заходу поклали «Пізницькі дядини» - згадування про найближчих родичів, відновлення втрачених родинних зв’язків – те, чим міцний і непереможний український народ.

Окремою програмою стала справжня екскурсія визначними місцями, яких у селі чимало. Гості свята побували біля унікальної Козацької криниці з цілющою водою, побачили кургани-поховання скіфської доби.

Цікавою була презентація різноманітних локацій «Найсолодший кум», Мар’яни-травниці «Приврот-зілля», «Наше пиво-всім на диво» та інші.

Визначна історія жителів села зібралася на стенді у світлинах «Пам’ятаймо минуле, шануймо сьогодення, плекаймо майбутнє!»

На території Пізниківської школи – пам’ятного місця, яка була збудована у 1912 році за фінансування поміщиків Русинових  глядачів чекав святковий концерт. Від Засульської ОТГ пісенним дарунком був виступ Карини Лемтюгової  –  художнього керівника Березівського СБК.

Оновив всі культурні пам’ятки Пізників та став спонсором даного дійства Благодійний фонд Баришівської зернової компанії.

Отож, святкування 300-річчя зібрало земляків однією великою родиною, щоби вшанувати живі традиції предків, які єднають українців в один щасливий і нездоланний народ.