Час не лікує: у Засульській об’єднаній територіальній громаді вшанували пам’ять загиблих під Іловайськом

Дата: 29.08.2018 14:09

Історія українського народу – це перемоги і сльози, війни і повстання, ненависть і любов, вірність і зрада – незламність. Це гарячі серця Героїв Небесної Сотні, тисячі патріотів, які зараз знаходяться на передовій, захищаючи від агресора свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Сьогодні, 29 серпня ми вшановуємо пам’ять загиблих під Іловайськом. Чотири роки пройшло з тих кривавих серпневих днів 2014 року, але біль не вгамувати. Близько восьми тисяч тих, хто потрапив в оточення тривалістю боїв 576 годин, 366 загиблих, 158 зниклих безвісти.

Серед загиблих синів України під сумнозвісним Іловайськом були і наші земляки Віктор Дмитренко та Артем Розуменко.

Коли розпочалася війна на Сході Віктор Дмитренко у травні 2014 року добровольцем пішов на захист рідної держави. 29 серпня того ж року під час проведення військової операції під Іловайськом, у 50-річному віці, командир роти охорони батальйону спеціалізованого призначення «Донбас», старший лейтенант резерву Збройних Сил України Віктор Дмитренко героїчно загинув в районі села Червоноселецьке , Амвросіївського району Донецької області. 29 серпня 2015 року було відкрито меморіальну дошку пам’яті та Указом президента України Віктор Дмитренко був нагороджений Орденом «За мужність» III ступеня – посмертно.

Артем Розуменко у 2013 році був призваний на службу за контрактом. У липні 2014 року направлений добровольцем на посаду механіка – водія 17-ої окремої танкової бригади. Вже в серпні 2014 року зв’язок з Артемом Розуменком зник в районі Іловайська. Майже 5 місяців він вважався зниклим безвісті. Щоденні пошуки, з надією на повернення до рідної Оріхівки – зігрівали батьків. Та не судилося. Указом Президента України 16 січня 2016 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Артем Розуменко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня – посмертно.

Зі щирими словами співчуття і вдячності за синів-Героїв виступив голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко: «Сьогодні, у день роковин Іловайської трагедії вся Україна зі смутком і скорботою згадує і вшановує своїх героїв. Вічна слава безсмертно хоробрим, які кличуть на подвиг живих! Залишаючи по собі світлу пам’ять наші земляки Віктор Дмитренко і Артем Розуменко стануть прикладом мужності, справжнього патріотизму для багатьох майбутніх поколінь.» До слова були запрошені голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця, заступник голови - начальник штабу ГО "Лубенська спілка ветеранів АТО" Дмитро Сацький та батько героя Іван Кирилович Дмитренко.

Тематичні пісні лунали від Інни Сизоненко та Карини Лемтюгової. Провела захід Валентина Яшна. Хвилиною мовчання вшанували загиблих в зоні АТО, героїв Небесної Сотні і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України.

В ході свята були покладені квіти до меморіальної дошки Віктору Дмитренку.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті. Нехай віра українського народу буде непохитною, а святе прагнення захистити свою Батьківщину додадуть сили і впевненості в перемозі.