Триває реалізація урядової програми «Доступні ліки»

Дата: 05.09.2018 14:49

Інформації про обсяги та залишки коштів отриманих з державного бюджету на виконання програми відшкодування вартості лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми

«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: 1. серцево-судинні захворювання 2. бронхіальна астма 3. діабет 2 типу Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я http://www.moz.gov.ua

З державного бюджету на виконання програми відшкодування вартості лікарських засобів в 2018 році для жителів Засульської ОТГ виділено 301,5тис.грн. Станом на 01.09.2018 року використано коштів на суму більше 183 тис.грн., тобто вже проплачено аптечним закладам, які уклали відповідні договора. На вересень-грудень залишок коштів становить майже 118,5 тис.грн.

Для жителів Засульської ОТГ ліки за урядовою програмою «Доступні ліки» надають аптеки: міжлікарняна аптека №200 – філія ПОКП “ПОЛТАВАФАРМ, «Наша аптека» ФОП Піддубний К.Ю., аптека ТОВ «ЮНСОН».

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою  – Наказ МОЗ України від 03.08.2018 № 1446.

До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.

Відділ охорони здоров’я ВК Засульської СР