Обласне пісенне свято «Осіннє золото»

Дата: 11.09.2018 13:06

09 вересня в затишному місці – на території палацо-паркового комплексу родини Закревських – пам'ятки історії, архітектури та садово-паркової культури кінця XVIII  — початку XIX століть, в мальовничому куточку Полтавщини, у селі Березова Рудка Пирятинського району, на батьківщині славетного поета-пісняра, лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Омеляновича Луценка збираються шанувальники його таланту та вдячні нащадки на обласному традиційному святі «Осіннє золото».

На святкуванні були присутні поважні гості: син поета Сергій Луценко, голова Верховної ради України (1994-1998, 2006-2007рр.) Олександр Мороз, заслужена артистка України Наталія Сулаєва, українська поетеса, лауреатка міжнародних мистецьких премій імені Семена Гулака-Артемовського, Василя Симоненка, Олександра Олеся. Ніна Шарварська, директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов.

Тим часом уздовж алеї колишнього парку Закревських розгортались виставки народних майстрів – вишиті рушники, серветки, скатертини, вироби з бісеру, дерева, глини, ляльки-мотанки, квіткові композиції, картини місцевих художників.

Вже традиційним на святі «Осіннє золото» є конкурс дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів, метою якого є популяризація творчості нашого земляка поета-пісняра Дмитра Луценка, збагачення репертуару існуючих, виявлення нових талановитих аматорських вокальних колективів, виховання моральних цінностей та патріотичних почуттів.

Професійне виконання музичних творів, чудову академічну та народну манеру співу, багатоголосся, якість та чистоту інтонування продемонстрував народний аматорський вокальний ансамбль (квартет) «Сузір’я» Тернівського сільського клубу Засульської сільської ради   Лубенського району (керівник – Володимир Матяш), який відзначений дипломом I ступеня за високу майстерність та сценічну культуру.