Урочисте відкриття меморіальної дошки відомому земляку-лубенцю Анастасію Зайкевичу

Дата: 28.09.2018 09:40

26 вересня на території Музею мистецької родини Кричевських Стіна гончарної слави України поповнилася ще однією меморіальною дошкою славетному українському вченому-агроному, професору, дворянину Анастасію Зайкевичу (1842–1931). Він досліджував гончарні промисли Полтавської губернії, зібрав першу колекцію опішненської кераміки, за якою підготував перший в Україні альбом мотивів українського орнаменту.

Пам’ятну дошку виготовив скульптор, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Володимир Одрехівський.

До пошанування пам’яті відомого діяча долучився голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко: «Життя Анастасія Зайкевича тісно пов’язано з Лубенським краєм, адже саме в Лубнах у 1842 р. він народився та провів дитячі роки. Останні 16 років життя прожив на своїй малій батьківщині, зокрема в с. Солониця Лубенського повіту. Помер у 1931 р., похований у Лубнах. Життєвий шлях професора був цікавим та багатогранним. Проживши 89 років, він став свідком епохальних історичних подій, учений займав активну життєву позицію. Тож сучасне покоління повинне пам’ятати про талановитого дворянина, який працював  на ниві української науки і культури.»