«Україна – країна нескоренних!» - святкування Дня захисника України та Дня села Солониця

Дата: 16.10.2018 14:16

У день триєдиного свята Дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України  село Солониця святкувало свій День народження. Саме це село має давню і героїчну історію, особливу долю та славне працьовитими, дружніми і радушними його мешканцями.

Свято розпочалося із маршу «Козацька слава» у виконанні найстаршого, найповажнішого народного духового оркестру Солоницького сільського клубу (кер. Іван Кириченко).

Цими днями виповнилося 75 років, як під час Другої Світової війни Посульський край було визволено від фашистської навали. Сьогодні події тих років – не відходять у небуття, а над Україною знову гримлять ворожі кулі, а наші герої-захисники не шкодуючи сил, здоров’я кладуть молоде життя на вівтар боротьби з агресором. Все частіше вдягаються в жалобу тисячі материнських сердець. В Україні не лишилося жодного міста чи села, яке б не одягло чорну хустку скорботи. Зачепила своїм смертоносним крилом ця несправедлива війна і нашу Засульську громаду. Хвилиною мовчання вшанували героїв Другої світової війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, загиблих воїнів-інтернаціоналістів, безстрашних витязів, котрі віддали своє життя за незалежність та цілісність України в Зоні АТО.

На святі  були присутні голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця, народний депутат України Костянтин Іщейкін, який вручив Подяки народного депутата громадському активісту с. Солониця Івану Захарченку, працівнику СКП «Сяйво» Сергію Валуєву, завідувачу Солоницьким сільським клубом Івану Кириченку.

Голова Засульської об’єднаної громади Сергій Бондаренко привітав своїх односельчан зі святом. Зауважив, що Солониця славна своїми мудрими і роботящими людьми, які живуть тут з діда-прадіда, дорожать честю всієї громади села. У день, коли увесь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, голова побажав присутнім аби Матір Божа послала свою благодать на рід український, щоби захищала хлопців, які на передовій оберігають наш солодкий сон.

Лунали задушевні пісні у виконанні  народного аматорського вокального ансамблю «Яворина» Солоницького СК (кер. Анастасія Задорожна), народного аматорського квартету «Гілея» Михнівського СБК (кер. Лариса Супрун), хору Березівського СБК. Драйву концерту додав виступ ложкарів Засульського СБК (кер. Ю. Тесленко), музичні вітання  дарували Олександр Галай, Валерія та Наталія Петренки, Людмила Береза, Оксана Каюн, Карина Лемтюгова, Тамара Соколенко. Провела захід художній керівник Засульського СБК Валентина Яшна, музичне оформлення – Юрій Тесленко.

Гостей частували короваєм, що є символом добробуту та гостинності і смачним кулішем. Продовжилося дійство святковою дискотекою.

Нехай і надалі славиться цей чудовий куточок землі, а його жителі мають єднання у душах, очищення у помислах, а в серцях – любов та родинне тепло.