18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2018 16:29

З даного приводу спеціалістами сектору сім’ї та дітей виконавчого комітету Засульської сільської ради спільно з педагогами навчальних закладів громади було проведено інформаційні лекторії для учнів 8 – 9 класів.

Основний месседж, яких полягає у роз’ясненні проблеми торгівлі людьми, її основних форм, етапів, способів втягнення в експлуатацію, особливо трудову та звісно застереження молодого покоління від потрапляння у руки шахраям-торговцям.

Учням було чітко роз’яснено механізм функціонування торгівлею людьми, проведено вправи, ігри з даної теми, продемонстровано презентацію та відеоролик на основі документальних фактів людей, які потрапили у неволю їдучи на роботу в інші країни.

«Зазвичай, люди які на власному прикладі відчули, що таке бути «живим товаром», як це опинитися в критичній ситуації і не мати зв’язку із зовнішнім світом, знаходячись у чужій країні нелегально, пізніше бояться  розповідати комусь про те що постраждали від даного явища. Подібна тенденція – мовчати про свою проблему стосується більше представників чоловічої статі, хоча й жінки не занадто відверті. Люди бояться осуду, чи незрозумілої реакції з боку оточуючих. Торгівля людьми – це злочин проти найвищої  цінності - людської гідності. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги», - говорить спеціаліст сектору сім’ї та дітей Валентина Власенко.

Підсумовуючи лекторій, учасникам заходу надано ряд порад з легального працевлаштування у майбутньому. Щоби закон був на нашому боці, треба мати дозвіл на роботу, візу та трудовий контракт.

Адже в наш час українці шукають кращої долі виїжджаючи на роботу закордон. У сучасному світі досі існує рабство, рабів мільйони, торгівля людьми для промислової експлуатації – один із найтяжчих злочинів у світі. Постраждалих від торгівлі людьми називають рабами, це ті, кого ошукали злочинці пообіцяли хороші заробітки далеко від дому. В Україні потрапити в неволю може будь-хто, незалежно від віку і статі. Наших співвітчизників переправляють через кордон багатьох країн світу та роблять невільниками у самій Україні.

Інколи ми стаємо осторонь чужого горя, але виховати в собі небайдужість необхідно. Якщо ви помітили щось схоже на експлуатацію людей, ви повинні вжити всі запобіжні заходи. Давайте разом говорити про цю проблему, зупинимо торгівлю людьми та врятуємо життя!