«Ніхто не забутий, ніщо не забуто»

Дата: 28.10.2018 12:58

26 жовтня в селі Шершнівка відбувся урочистий мітинг на честь подяки і пам’яті тих, хто віддав своє життя у боротьбі за визволення нашої Батьківщини під час Другої світової війни.

На захід зібралися начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Засульської сільської ради Інна Скиба, староста  Шершнівського старостинського округу Ігор Яременко, Лубенський пошуковець Анатолій Пильгук, житель селища, воїн АТО Геннадій Черненко, односельці.

Із жовтня 1941 року у Шершнівці переховувалися два воїна-червоноармійця. Один з них був тяжко поранений у спину і голову. Сам пересуватися не міг, йому допомагав і охороняв його другий воїн. Переховували солдат селяни, місцеві жителі у будинках, приміщенні на краю села. Вони допомагали воїнам ліками, їжею, одягом. Але у березні 1942 року поліцаї вистежили червоноармійців і заарештували їх. Бою не було, так як поранені бійці не мали зброї. 13 березня 1942 року поліцаї розтріляли воїнів-червоноармійців на тому місці, де зараз вони поховані. Серед них була молода дівчина, медсестричка, як її називали бійці, яка теж загинула від тяжкого німецького поранення 26 жовтні 1941 року.

«Ми з вами маємо героїчне минуле наших українських побратимів, сестер і братів,  наших односельців. Сьогодні, хочеться щиро подякувати тим, хто допоміг віднайти імена тих, хто покоїться в Братській могилі. Серед мешканців села Шернівника немає жодного, який би видав німецьким окупантам наших героїв. Жителі всебічно допомагали, охороняли, сприяли тому, щоб вони лишилися живими, але історія і доля їх розпорядилася по-іншому. Для того, щоб вони мирно спочивали, ми через 77 років знаємо їх імена…», - говорить начальник культури, туризму і охорони культурної спадщини Інна Скиба.

Біля Братьської могили встановили тимчасовий пам’ятний знак загиблим воїнам (Антону Мусійчуку, Федору Недунку і солдатці-медсестричці Варварі Югмаліні) та провели поминальну панахиду.Тож вічна слава героям і щира пам’ять тим, хто несе її у своєму серці.