До Засульської громади завітали кореспонденти Полтавської телестудії «Місто» Лідія Ритченко та Павло Бардиш

Дата: 12.11.2018 11:34

•

• Як відомо Засульська громада є однією з найбільших сільських громад в Україні! В чому ж її унікальність? Чим сьогодні живуть мешканці Посульського краю?, - запитує кореспондент Полтавської телевізійної служби Лідія Ритченко.

• Засульська об’єднана територіальна громада включає в себе 38 населених пунків, 11 старостинських округів. Затверджений бюджет на 2018 рік – 110 мільйонів.  Наш край розвивається та розквітає новими барвами, у ньому живуть і працюють талановиті й щедрі на добро люди, які розбудовують нашу рідну незалежну Україну. Сьогодні реалізовуємо потужні інфраструктурні проекти, покращуємо ефективність і якість в галузі освіти та медицини, надаємо соціальні послуги, здійснюємо благоустрій територій, проводимо поточні ремонти доріг та інше.  Маємо свої успіхи і проблеми. Найбільш гострим сьогодні постає питання демографічної ситуації. Молодь покидає села через відсутність роботи, тому одним із шляхів вирішення даної проблеми є створення самообслуговуючих кооперативів для забезпечення робочими місцями, - говорить голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко.

• Майже за два роки роботи в складі ОТГ одним із ключових питань постало питання ефективності та якості освіти. Саме тому в  нашій громаді пройшов процес оптимізації шкіл. 1 вересня двері в країну знань відчинило 7 загальноосвітніх навчальних закладів. Учні оптимізованих шкіл щодня підвозяться на навчання. І той спротив, що робили батьки з приводу закриття шкіл їхніх сіл, змінився за два тижні, адже вони зрозуміли на своїх дітях, що таке якісна освіта, ключовими компонентами якої є сучасний висококваліфікований вчитель і матеріально-технічна база. В прийдешньому навчальному році розпочала свою діяльність нова українська школа. Наразі постійно проводяться навчання, тренінги для удосконалення педагогічної майстерності і підвищення кваліфікації фахівців в галузі освіти. Значну допомогу та підтримку щодо розвитку якості освіти нам надає шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», - розповідає начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради Людмила Шевченко.

• На території ОТГ працює 26 закладів культури. Потенціал у нас надзвичайно великий. 177 аматорських колективів, серед них 12 мають почесні звання народний і зразковий. Учасники беруть активну участь в обласних, Всеукраїнський і Міжнародних фестивалях. Проводимо низку унікальних заходів (фестиваль майстрів народної творчості «Україна вишивна», обрядове дійство «Наддніпрянське весілля», I-й Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Джерело духовності» та ін). Наша головна мета – лише вперед за новим розвитком, удосконаленням і перемогами, - зазначає очільник відділу культури туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Інна Скиба.

• Сьогодні в громаді працює КНП «Центр ПМСД», в складі якого функціонують  22 ФАПИ та 8 амбулаторій. Нещодавно за кошти Світового банку придбано автомобіль марки «Сітроен Берлінго» оснащений сумкою-холодильником, ним здійснюється перевезення біохімічних аналізів у Лубенську КЦМЛ для проведення лабораторних досліджень на новому високотехнологічному обладнанні з високою якістю. У медицині відбувається процес оптимізації, 11 760 мешканців громади  уклали декларації.  У перспективі залучення коштів, які вже на опрацюванні для будівництва нової амбулаторії оснащеної cучасним медичним обладнанням, апаратурою, що забезпечить кращі умови праці медичного персоналу та підвищення заробітної плати, - говорять начальник  відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради Сергій Якимець та головний лікар КНП «Центр ПМСД» Засульської сільської ради Володимир Богатиренко.

• Відділ житлово-комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради працює над покращенням рівня благоустрою на території об’єднаної громади: проводяться поточні ремонти доріг, підвищується рівень благоустрою зеленої зони населення, відбувається реконструкція вуличного освітлення. Також ліквідовуються несанкціоновані сміттєзвалища, вживаються заходи з поліпшення питної води, розпочато роботи по реконструкції очисних споруд в селі Солониця, - коментує начальник відділу Геннадій Пархоменко.