Громадські слухання з жителями Вищебулатецького старостату щодо проведення реформи медичної галузі

Дата: 17.11.2018 17:07

У Вищебулатецькому старостинському окрузі Засульської сільської ради вдруге відбулися громадські слухання щодо реформи первинної медичної ланки, на яких були присутні голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко, начальник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради Сергій Якимець, головний лікар КНП «Центр ПМСД» Засульської сільської ради Володимир Богатиренко, заступник головного лікаря Світлана Гойда, староста Вищебулатецького старостинського округу Сергій Бачевський.

З присутніми познайомився сімейний лікар Валерій Кисляк. Він зауважив, що сьогодні у світлі медичної реформи, висококваліфікованим сімейним лікарем вважається той, хто постійно підвищує свій професійний рівень; опановує нові методи обстежень і лікування; читає профільні видання; має значно більше лікарських навичок, ніж записано в посадовій інструкції; знаходить спільну мову з пацієнтами будь-якого віку, виявляючи до них повагу. Валерій Іванович зауважив, що графік роботи сімейного лікаря, часи прийому персоналу на пунктах здоров’я будуть залежати від кількості укладених з ним декларацій. З наступного року може бути відмовлено у наданні первинної медичної допомоги тим пацієнтам, які не підписали декларацію, окрім невідкладних станів, що загрожують життю пацієнта.

Очільник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради Сергій Якимець пояснив, що на території Засульської ОТГ буде діяти невідкладна медична допомога, яка працюватиме цілодобово, її можна викликати у невідкладних станах: у разі високої температури (40° С), підвищенні тиску, у великих показниках загострення хронічних хвороб та інших випадках, що загрожують життю пацієнта. Також у перспективі громади залучення коштів, які вже на опрацюванні для будівництва нової амбулаторії, яка буде оснащена сучасним медичним обладнанням, апаратурою та іншим приладдям, що забезпечить кращі умови праці медичного персоналу та підвищить якість надання медичної допомоги нашому населенню.