Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Дата: 02.12.2018 00:14

30 листопада  в селі Вільшанка відбувся мітинг на честь подяки і пам’яті тих, хто віддав своє життя у боротьбі за визволення нашої Батьківщини під час Другої світової війни.

Вперше за 77 років були названі імена похованих у Братській могилі 12-ти воїнів, які боронили село Вільшанка в 1941 році від фашистів.

На захід зібралися: голова Засульської об’єднаної територіальної громади Сергій Бондаренко, голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Засульської сільської ради Інна Скиба, староста  Мгарського старостинського округу Марія Шевченко, голова ветеранської організації Петро Різуненко, голова громадської організації ветеранів АТО Леонід Шабля, Лубенський пошуковець Анатолій Пильгук, учні Новаківської ЗОШ I-III ступенів, односельці.

«Щиро вдячний небайдужим людям в особі Анатолія Пильгука, які взялися за цю справу та встановили прізвища, імена, по батькові, рік народження і дату загибелі воїнів, що захищали кордони своєї держави аби 70 років ми прожили у мирі. Наш святий обов’язок – шанувати, пам’ятати їх.  Нехай українська земля буде пухом захисникам, які спочивають у цій могилі. Сьогодні не можна втримати сліз від неоголошеної війни на Сході України розв’язаної "братерською" рукою, яка вбиває та калічить українців. Вже навіки смеркли тисячі людських життів, запечена кров’ю історія, до Бога линуть молитви за мир і спокій Батьківщини…», - говорить голова Засульської об’єднаної територіальної громади Сергій Бондаренко.

Біля Братської могили встановили тимчасовий пам’ятний знак загиблим солдатам (Аганігадзе Різо Едуардовичу, Агеєву Борису Даниловичу, Гришкіну Леоніду Миколайовичу, Дрогчин Леонтію Никоновичу, Краснову Степану Прокоповичу, Ксьоміну Михайлу Олеговичу, Литвину Федору Миколайовичу, Нікітіну Єгору Григоровичу, Огульніну Дмитру Кириловичу, Одчикову Ігнату Леонідовичу, Убєгіну Григорію Володимировичу, Фугіну Данилу Миколайовичу).

Священником Мгарської Свято-Хрестовоздвиженської УПЦ Київського патріархату Іваном Бурбою проведено заупокійну службу вже відомим бійцям. Тож вічна слава героям і щира пам’ять тим, хто несе її у своєму серці.