A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Засульська сільська рада - об'єднана територіальна громада
Полтавська область, Лубенський район

Медична реформа в питаннях і відповідях

Дата: 13.12.2018 16:48
Кількість переглядів: 480

      Досить актуальне питання, яке постає нині перед кожним громадянином – «підписання декларації». Чуємо постійні розмови про медичну реформу…Уже багато мешканців Засульської громади визначилися з питанням «кого ж обрати сімейним лікарем». Але ще є й такі, що не розуміють необхідності таких дій або не бажають зрозуміти.

     Тому на території Засульської ОТГ тривають зустрічі із жителями старостинських округів з метою проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи; основна увага приділяється ролі сімейного лікаря в організації та проведенні профілактики, лікування та дотримання здорового способу життя серед населення.

       11 грудня за ініціативи Сергія Бондаренка, голови Засульської ОТГ спільно з Сергієм Якимцем,  начальником відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради таке зібрання відбулося з жителями Березівського старостинського округу.

    «У межах населеного пункту, чисельність жителів якого складає не менше 750 осіб, можливе створення «Пункту здоров’я», графік роботи якого передбачає не менше двох повних робочих змін лікаря на тиждень, за умови укладення з ним понад 750 декларацій на медичне обслуговування в цьому населеному пункті. Це є основною умовою у світлі медичної реформи. (Ви можете дистанційно комунікувати з обраним медичним фахівцем: записатися до нього на прийом, отримати консультацію чи пораду, домовитися про той чи інший вид обстеження. Не укладена декларація не є приводом відмовити вам в отриманні медичної допомоги в невідкладних станах та в гострих ситуаціях, що загрожують життю людини…», - говорить Володимир Богатиренко, головний лікар КНП «Центр ПМСД» Засульської сільської ради.

      Наталія Парнюк, сімейний лікар КНП «Центр ПМСД»  зауважила, що наразі з нею підписали договори лише 92 мешканці Березівського старостату, який налічує на сьогоднішній день фактично 552 особи, що становить 16, 5% від загальної кількості жителів. Основний прийом вона проводить на пункті здоров’я  в с. Оріхівка, а по селах даного старостату (Кревелівка, Тотчине, Матяшівка, Шинківщина, Березівка) здійснює виїзд один раз на місяць для забору крові, вимірювання глюкози, кардіографічного обстеження, вимірювання тиску, виписування рецептів по програмі «Доступні ліки» та інше. Наталія Андріївна наголосила на тісній комунікації з тими пацієнтами, які довірили їй своє здоров’я, уклавши з нею договори. Кінцевий термін підписання декларацій закінчується 31 грудня 2018 року. З 2019 року ті, хто проігнорував укладання угоди з персональним лікарем, не зможуть скористатися безкоштовними послугами системи охорони здоров’я, зокрема, щоб потрапити безоплатно до вузького спеціаліста чи на діагностику, пацієнту обовязково буде потрібне направлення лікаря первинки, в іншому випадку всі ці послуги (від консультації до лікування чи обстеження будуть платними, прейскурант цін на їх надання вже розроблений, але не затверджений на різних рівнях влади).

   Відповідно до Наказу Міністерства Охорони Здоров’я України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» сформовано чіткий перелік медичних послуг, які є безкоштовними, бо за них громадяни вже заплатили зі своїх податків.

Перелік медичних послуг з надання первинної медичної допомоги:

1. Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів із використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

2. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.

3. Динамічне спостереження за пацієнтами із діагностованими хронічними захворюваннями (супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами), що включає комплекс діагностичних та лікувальних втручань, які передбачені галузевими стандартами.

4. Надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнтам, якщо такий розлад стався під час прийому пацієнта лікарем з надання ПМД та якщо пацієнт не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

5. Направлення відповідно до медичних показань пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, для надання їм вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

6. Взаємодія з надавачами вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнта.

7. Проведення обов’язкових медичних втручань щодо пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку окремих захворювань.

8. Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень; підготовлення та надсилання повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення; проведення епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб.

9. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для здоров’я (тютюнокуріння, вживання алкоголю, інших психоактивних речовин, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо) та формування навичок здорового способу життя.

10. Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю та (у разі потреби) направлення до лікаря акушера-гінеколога закладу вторинної медичної допомоги.

11. Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною.

12. Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій, що включає: регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта та його потреб; оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому; призначення наркотичних засобів та психотропних речовин відповідно до законодавства, включаючи оформлення рецептів для лікування больового синдрому; призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію із забезпечення медичних, психологічних тощо потреб пацієнта.

13. Направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм паліативної допомоги в обсязі, що виходить за межі ПМД.

14. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.

15. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медикосоціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть.

16. Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я.

17. Взаємодія із суб’єктами системи громадського здоров’я.

       Реформування медичної галузі набрало чималих обертів на теренах Засульської громади. Основне наше завдання – забезпечення належного рівня надання медичних послуг населенню. Продовжуємо розвиватися в системі охорони здоров’я, щоб вона стала надійним інструментом для кожного громадянина.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь