14 грудня – День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2018 09:43

Цього дня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Вічна память і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, бажаю вам і вашим рідним міцного здоров'я, терпіння, щастя, шани і щирої поваги від людей та держави! Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

Сільський голова Засульської сільської ради                    Сергій Бондаренко