Пам’ять з полиновим присмаком болю

Дата: 19.12.2018 09:59

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо, тяжко.

Й поплив над світом туги дзвін

Із тихим стогоном протяжно…

14 грудня в ОЗ «Засульський ліцей» відбувся урочистий захід з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

«Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. З 2006 року не лише в квітневий день, а й в грудні вже стало традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Шановні ліквідатори, ви не озиралися, не ховалися за спини інших. У самому пеклі аварії виконали свій обв’язок до останнього подиху, бо боролися за Батьківщину. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті та сподіваємося, що більше ніколи не повториться подібне лихо. В цей день хочеться побажати вам міцного здоров’я, віри і безмежного щастя», - говорить у своєму зверненні керуючий справами виконавчого комітету Засульської сільської ради Сергій Бойко. Також з вітальними словами до побратимів звернулися голова Лубенської районної організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Чудак та голова Засульського первинного осередку Лубенської районної організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» Сергій Буряк.

Хвилиною мовчання вшанували героїв, що заснули вічним сном, сказавши своє вагоме слово в цій трагедії. Концерту програму подарували народний аматорський квартет «Гілея» Михнівського СБК (кер. Лариса Супрун), вокальний ансамбль «Експеремент» ОЗ «Засульський ліцей» (кер. Валентина Балко), ансамбль ложкарів Засульського СБК (кер. Юрій Тесленко), солісти Наталія Петренко та Антон Герга. Провела дійство Валентина Яшна, музичне оформлення – Юрій Тесленко.

Подвиг героїв-ліквідаторів назавжди вписано у літопис людської мужності. Б’ють тривожним сполохом дзвони Чорнобиля... Вони нагадують: Пам’ятайте! Хай не повториться! Хай земля зацвітає навесні пишним буянням кольорів, хай тягнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею. Хай кожен новий день сповнює ваші серця миром, спокоєм, одухотвореністю.