Про пільги на проїзд на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування

Дата: 09.01.2019 09:50

Міністерство соціальної політики України

Департамент соціального захисту населення

Полтавської облдержадміністрації

вул. Ціолковського, 47, м. Полтава

63-28-64, 63-28-65.

Обласна безкоштовна “гаряча лінія” 0-800-500-620

Про пільги

Полтава. 2018

Перелік окремих категорій громадян, що користуються пільгами з проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування:

- постраждалі учасники Революції Гідності;

- учасники бойових дій;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- особи, які супроводжують осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи;

- діти з багатодітних сімей;

- особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, у період з 1 жовтня по 15 травня;

- особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи) у період з 1 жовтня по 15 травня;

- батьки загиблих військовослужбовців (50-відсоткова знижка);

- інваліди військової служби (50-відсоткова знижка);

- учасники-добровольці антитерористичної операції на підставі посвідчення «учасника-добровольця антитерористичної операції», статус яким встановлено Комісією з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції обласної державної адміністрації.

В області діє програма виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км).

Згідно програми, з 1 січня 2019 року, передбачено відшкодування вартості проїзного документу (фіскального чеку).

У разі здійснення поїздки з районних центрів області, де відсутні автостанції, або через автостанції області, з яких не проводяться відправлення на міжобласних маршрутах загального користування* для виплати компенсації подається проїзний квиток за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 № 503.

*Станом на 01.12.2018 – це смт. Чутове, м. Гребінка, смт. Диканька, смт. Козельщина, смт. Машівка, м. Решетилівка, смт. Шишаки).

Вказаний перелік може змінюватися.

Для виплати компенсації необхідно:

1. одержати іменний квиток на проїзд при зверненні до каси автостанції;
  1. звернутися не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки з проїзними документами, пільговим посвідченням, паспортом до управління соціального захисту населення за місцем перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (учасники-добровольці АТО за місцем реєстрації);
  1. заповнити відповідну заяву.

Вартість проїзду буде відшкодовано на зазначений в заяві:

особовий рахунок в банківській установі - мешканцям міст обласного значення (по заяві осіб похилого віку та осіб з інвалідністю виплата може бути проведена через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта»);

особовий рахунок в банківській установі або відділенні поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» - мешканцям сіл, селищ, міст  (крім міст обласного значення).

Виплата проводиться за рахунок коштів обласного бюджету в разі неотримання пільг відповідно до статей 37, 41 Закону України «Про автомобільний транспорт».