A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Засульська сільська рада - об'єднана територіальна громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Підведено підсумки діяльності відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради за 2018 рік та окреслено пріоритетні завдання на 2019 рік

Дата: 17.01.2019 11:15
Кількість переглядів: 898

    Минулий 2018 рік для освітян Засульської громади був ознаменований такими знаковими подіями: реалізацією Концепції «Нова українська школа», імплементацією Закону України «Про освіту», «Про прозорість та інформаційну відкритість діяльності закладів освіти». Безперечно, ці події вплинули на організацію освітнього процесу, на діяльність вчителя та вихователя.

   На початку нового 2019 року у залі засідань Лубенської районної ради відбулася розширена нарада освітян ОТГ. На якій підвели підсумки дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2018 році та поставили завдання на 2019 рік.

  У заході взяли участь Сергій Бондаренко, Засульський сільський голова, Людмила Шевченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради, Людмила Грицаєнко, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України, члени виконавчого комітету, старости старостинських округів Засульської громади, працівники освіти.

   У 2018 навчальному році виконувалися такі програми: «Опікуємося освітою», «Розвиток фізичної культури і спорту», «Національно-патріотичного виховання». Витрати на харчування дітей з бюджету Засульської ОТГ становили у ЗЗСО – 1 189 627, ЗДО –  910 381, забезпечено безоплатне харчування для дітей пільгових категорій (ЗЗСО  106 ос., ЗДО  91 ос.). Належна увага була приділена  дітям з особливими освітніми потребами.

   Видатки за 2018 рік становили: 67 357 897. Кошти з бюджету ОТГ- 23 157 397, освітня субвенція – 26 323 166, субвенція з державного бюджету  –  2 875 505, обласний бюджет  –  1 326 535. На ЗЗСО витрачено 53 682 603, інші заходи в сфері совіти – 1 327 448. ЗДО – 12 347 846, державний бюджет – 299 949, обласний бюджет – 25 000, кошти бюджету ОТГ – 12 022 8 97.  

   Більше 3 млн. грн. зекономлено освітньої субвенції у 2018 році. Ці кошти ЗЗСО зможуть використати на покращення матеріально-технічної бази  2019 році.

  За кошти субвенції з державного бюджету здійснено капітальний ремонт таких навчальних закладів: ОЗ «Засульський ліцей» (1 271 841), ОЗ «Оріхівська ЗОШ I-III ступенів» (289 918), Литвяківська ЗОШ I-III ступенів (1 056 662), Войнихівська ЗОШ I-III ступенів (257 084). Придбано обладнання для НУШ на суму 1 096 031 (із державного бюджету – 410 586; із бюджету ОТГ – 685 445).

     «Сьогоднішнім та майбутнім поколінням українців  маємо запропонувати школу, яка буде для них сучасною. Враховуючи демографічну ситуацію, з метою ефективного використання творчого потенціалу педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, вирішення проблеми забезпечення рівного доступу до здобуття якісної освіти, адаптації її змісту до соціально-орієнтованої ринкової економіки, прискорення розвитку освіти, її інтеграції в європейський освітній простір, необхідності належного фінансування закладів освіти, раціонального використання  навчально-методичної та матеріальної бази, їх зміцнення та модернізації у 2018 році, відповідно до рішення сесії Засульської сільської ради були здійснені заходи з оптимізації мережі навчальних закладів ОТГ. У мережі ЗЗСО з 1 вересня із 12 закладів запрацювало 7. Серйозних змін зазнала початкова ланка навчання. Акцент – на компетенціях і цінностях учнів. Це й інші методики, які передбачають новітнє обладнання і навчання вчителів. Також ЗНО залишається єдиним інструментом незалежного зовнішнього моніторингу якості освіти. Щодня проводиться організація регуляторного безкоштовного підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання і додому в межах громади. Здійснено відшкодування вартості проїзду педагогічним працівникам, які доїжджають до навчальних  закладів не шкільними автобусами на суму близько 30 000 грн.

     Відповідно до результатів обласного та фінального етапів Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, змагань 2018 року у ЗЗСО по-різному складалася система роботи з обдарованими та здібними учнями. Лідирує за якісними та кількісними показниками ОЗ «Засульський ліцей». Добрі результати мають ОЗ «Оріхівська ЗОШ І-ІІІ ст.», Литвяківська ЗОШ І-ІІІ ст.,  Михнівська ЗОШ І-ІІІ ст.», - говорить Людмила Шевченко.

     «На Раді регіонального розвитку в Києві було озвучено, що 2020 рік буде остаточним роком завершення децентралізації. Територія області повинна бути покрита об’єднаними територіальними громадами. Згідно Закону, об’єднана територіальна громада має виконувати всі повноваження визначені ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» і працювати на пряму з державним бюджетом. Говорячи сьогодні про підсумки роботи нашої освітньої галузі за минулий рік і завдання на поточний, маємо всі підстави стверджувати, що робота була плідною та успішною. Надалі ми повинні надавати якісні освітні послугу в комфортних, сучасних умовах та ефективно використовувати бюджетні кошти», - зазначає Сергій Бондаренко.

   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь