Говорили про сучасний медіапростір громад

Дата: 09.02.2019 19:39

«Громада, держава та медіа: точки взаємодії в умовах реформ»  саме під такою назвою пройшло засідання круглого столу з питань взаємодії органів місцевого самоврядування з органами державної влади та ЗМІ в умовах децентралізації.

В заході взяли участь представники Пирятинського, Хорольського, Семенівського, Чорнухинського, Оржицького та Лубенського районів, журналісти. У ході засідання обговорили питання перспективи укрупнення районів, нинішній стан медіапростору регіону, ефективну співпрацю ЗМІ та громад.

«На Раді регіонального розвитку в Києві було озвучено, що 2020 рік буде остаточним роком завершення децентралізації. Територія області повинна бути покрита об’єднаними територіальними громадами. Згідно Закону, об’єднана територіальна громада має виконувати всі повноваження визначені ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» і працювати на пряму з державним бюджетом. Кожен мешканець села має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування», - говорить Сергій Бондаренко, голова Засульської об’єднаної територіальної громади.

Своїм досвідом ділилися радники Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою та Мінрегіону») Олександр Ісип та Юрій Ісаєв.

Як наголосив Юрій Варченко, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, головне завдання журналіста – стимулювати позитивне сприйняття реформи, тому подібні заходи – дуже важливі та необхідні.