З 1 квітня 2019 р. НСЗУ адмініструватиме програму «Доступні ліки»

Дата: 06.03.2019 10:11

З 1 квітня 2019 р. програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатися за електрон­ними рецептами, а відшкодування вартості здійснюватиметься за договором суб’єкта господарювання, що провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров’я. Вже з 15 лютого керівники аптек зможуть подати заяви про укладення договору з НСЗУ.

З 2020 р. програма реімбурсації стане частиною гарантованого державою пакета медичних послуг та лікарських засобів. Це означає, що усі медичні послуги та лікарські засоби, які включатимуться до цього пакета, оплачуватимуться суб’єктам господарювання за наявності відповідного договору з НСЗУ. Таким чином, НСЗУ — це єдиний державний платник у системі, де існують певні правила й вимоги до суб’єктів — надавачів послуг та товарів.

Що зміниться з 1 квітня?

На сьогодні програма «Доступні ліки» фінансується за рахунок субвенції, яка надається з державного бюджету місцевим бюджетам, а далі — розподіляється між розпорядниками коштів, які укладають договори з аптечними закладами. З 1 квітня 2019 р. замість субвенції буде договір з НСЗУ.

Найцікавіша зміна — рецепт. З 1 квітня 2019 р. лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» будуть відпускатися виключно за електронними рецептами. Це дозволить усунути географічні обмеження для споживачів, адже за електронним рецептом можна буде отримати препарат у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від регіону її розташування і місця, де був виписаний рецепт.

З метою здійснення відшкодування витрат у зв’язку з відпуском лікарських засобів аптечними закладами, під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму відділом охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради в 2018 році були заключені договора з аптечними закладами  на загальну суму 301,5 тис.грн.,  фактично відшкодовано вартість 8917 рецептів на суму 300481,23 грн.

На 1 квартал 2019 року за урядовою програмою «Доступні ліки» виділено субвенції з державного бюджету на суму 75500,00 грн. З 1 квітня 2019 р. програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України.

Відділ охорони здоров’я ВК Засульської СР