Масляна відбулася – весна розпочалася!

Дата: 10.03.2019 21:46

Напередодні Великого посту українці відзначають Масляну, яка традиційно проходить з млинцями та розвагами. Зазвичай її святкують тиждень, що завершується Прощеною неділею. Цього року Масляна відзначається з 4 по 10 березня. 9 березня за підтримки ТОВ «Агротехгарантія» (генеральний директор Олександр Троцько) на території с. Литвяки Засульської об’єднаної територіальної громади відбулися народні гуляння до Масляної.

Валерій Ночовний, староста Литвяківскього старостинського округу та Григорій Угляниця, голова Лубенської районної ради привітали учасників дійства зі святом, побажали міцного здоров’я, кохання, добробуту в родинах, очищення душ, радісного весняного настрою.

Під час дійства присутніх частували смачними млинцями, варениками і гарячим чаєм. Народні гуляння супроводжувалися веселими конкурсами, іграми. Роман Володін, учасник громадської організації «Епоха» провів колоритний майстер-клас з народних танців. Інна Сизоненко передала свій досвід з виготовлення ляльки-мотанки для наймолодших учасників гуляння. Учні Литвяківскьої школи організували святковий ярмарок, де можна було придбати смачну випічку. Концерту програму підготували кращі творчі колективи Засульської громади: народний аматорський фольклорний вокальний ансамбль «Яворина», «Мацьківські барви», танцювальний колектив «Модерн», солісти Інна Сизоненко та Наталя Ляшенко, хвилини гумору подарували Надія Кіт, Галина Митрофанова та Олександр Ірклієнко. Провели свято Олександра Магамедова і Людмила Денисенко. Музичний супровід – Юрій Тесленко. Організували захід відділ культури і туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради (начальник Інна Скиба) та творчі працівники Литвяківського СБК.

На завершення високо над деревами клубився чорний димок – це догорало солом’яне опудало зимової богині. Її попіл розвіявся за вітром, люди проводили зиму, вони втомилися від снігу й морозу. Усі в очікуванні теплого сонечка, яке, наче золотистий млинець, скоро високо підніметься над небосхилом, і перетворить на потічки води залишки зимового панування. Масляна відбулася – весна розпочалася!