Відбувся звіт Олександра Розумія, старости Оріхівського старостинського округу

Дата: 13.03.2019 21:33

В одному з найбільших старостинських округів Засульської громади – Оріхівському, який налічує близько 1848 мешканців (с. Оріхівка, Барвінщина, Крем’янка, Матяшівка, Свічківка, Стадня) у приміщенні Оріхівської ЗОШ I-III ступенів відбувся звіт старости Олександра Розумія за минулий 2018 рік. У зібранні взяли участь Сергій Бондаренко, голова Засульської об’єднаної територіальної громади, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Засульської сільської ради, керівництво місцевої школи, закладу дошкільної освіти, сільського будинку культури, громадськість.

На відкритій зустрічі із жителями старостинського округу Олександр Розумій проінформував присутніх про свою роботу на посаді старости та про використані кошти бюджетів різних рівнів на утримання установ та проведення заходів по Оріхівському старостату. Протягом року здійснювалося утримання закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Проводилися виплати матеріальної допомоги на лікування, компенсаційні виплати за пільговий проїзд, допомога на поховання одиноких громадян, оздоровлення та відпочинок дітей. Значну увагу було приділено благоустрою сіл, заходам з поліпшення питної води (проведено капітальний ремонт свердловини). Ліквідовувалися сміттєзвалища, забезпечувалося екологічно-безпечне збирання, перевезення, зберігання, утилізація небезпечних хімічних речовин. Забезпечувалося утримання та розвиток інфраструктури доріг. Зокрема, у звітному періоді у Оріхівському старостинському окрузі було використано всього 8 355 696 грн. ( На освіту – 6 552 529 грн, охорону здоров’я – 598 213 грн, соціальний захист – 147 359 грн, культуру і мистецтво – 326 638 грн, фізичну культуру і спорт – 20 478 грн, житлово-комунальне господарство – 425 405 грн, транспорт – 187 014 грн, охорону навколишнього природного середовища – 98 060 грн).

Сергій Бондаренко, на запитання присутніх, ознайомив їх із структурою дохідної частини, власними доходами та видатками загального фонду бюджету всієї громади за 2018 рік за програмною класифікацією.

«Пріоритетними у 2019 році на території даного округу залишаються питання ремонту доріг як комунальної власності громади так і доріг загального користування місцевого значення, що знаходяться на балансі Полтавської обласної державної адміністрації. Проблемним залишається питання автобусного сполучення «Оріхівка – Лубни», яке вже близько року не може вирішити Лубенська районна державна адміністрація. На Раді Регіонального розвитку, яка проходила в грудні 2018 року в Києві, було озвучено, що 2020 рік є остаточним роком завершення децентралізації. Територія області покриється об’єднаними територіальними громадами. Розвиток населених пунктів буде залежати від фінансової спроможності та демографічної ситуації (у 2018 році в Оріхівському старостаті, на жаль, смертність в 4 рази перевищила народжуваність). Для отримання хороших результатів потрібна не лише злагоджена робота депутатського корпусу, керівництва громади та старостинського округу, а й активна позиція громадськості в баченні подальшого розвитку території», - резюмував Сергій Іванович.