Відбувся звіт Валерія Ночовного, старости Литвяківського старостинського округу

Дата: 15.03.2019 10:14

На відкритій зустрічі із жителями Литвяківського старостинського округу Валерій Ночовний проінформував присутніх про свою роботу на посаді старости та про використані кошти бюджетів різних рівнів на утримання установ і проведення заходів по  старостату за 2018 рік. Даний округ налічує  846 жителів (с. Литвяки, Покровське, Червоні Пологи). У зібранні взяли участь Сергій Бондаренко, голова Засульської об’єднаної територіальної громади, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Засульської сільської ради, керівництво місцевої школи, закладу дошкільної освіти, сільського будинку культури, громадськість.

Протягом року здійснювалося утримання закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Проводилися виплати матеріальної допомоги на лікування, компенсаційні виплати за пільговий проїзд, додаткові пільги. Приділялася увага розвитку фізичної культури і спорту. Ліквідовувалися сміттєзвалища, забезпечувалося утримання та розвиток інфраструктури доріг.

Зокрема, у звітному періоді було використано всього 7 002 694 грн. ( На освіту – 5 851 978 грн, охорону здоров’я – 496 194 грн, соціальний захист – 59 603 грн, культуру і мистецтво – 159 102 грн, фізичну культуру і спорт – 65 351 грн, житлово-комунальне господарство – 125 500 грн, транспорт – 218 412 грн, охорону навколишнього природного середовища – 26 554 грн).

Мешканців старостинського округу найбільш цікавили питання щодо благоустрою та медичного обслуговування. В поточному році планується централізований вивіз сміття. Наразі розробляється план та встановлюються тарифи, - пояснила Наталя Жолондієвська, виконувач обов’язків СКП «Сяйво». Сергій Якимець, начальник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради, доніс до відома присутніх графік доставки аналізів до лабораторії поліклінічного відділення Лубенської КЦМЛ. (АЗПСМ с. Литвяки, ФАП Покровське – вівторок до 10 години).

Сергій Бондаренко, на запитання присутніх, ознайомив їх із структурою дохідної частини, власними доходами та видатками загального фонду бюджету всієї громади за 2018 рік за програмною класифікацією. У 2018 році бюджет по Литвяківському старостату  було збільшено майже на 3 млн. грн у порівнянні з минулим роком. Проводячи аналітичні розрахунки та враховуючи демографічну ситуацію, головним сьогодні постає питання ефективності використання коштів. Найбільша частина відведена на утримання та функціонування  закладів освіти, розширення матеріально-технічної бази та надання якісних освітніх послуг. Пріоритетними у 2019 році на території даного округу залишаються питання ремонту доріг як комунальної власності громади так і доріг загального користування місцевого значення, що знаходяться на балансі Полтавської ОДА. На Раді Регіонального розвитку, яка проходила в грудні 2018 року в Києві, було озвучено, що 2020 рік є остаточним роком завершення децентралізації. Територія області покриється об’єднаними територіальними громадами. Розвиток населених пунктів буде залежати від фінансової спроможності та демографічної ситуації (у 2018 році у Литвяківському старостаті, на жаль, смертність в 15 разів перевищила народжуваність).  Кожен мешканець села має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування», - говорить Сергій Іванович.