припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Відбувся звіт Марії Шевченко, старости Мгарського старостинського округу

Дата: 18.03.2019 16:52

На початку засідання до мешканців даної території звернувся Андрій Шмонденко, головний архітектор м. Лубни, з проханням розглянути пропозиції міста щодо передачі земельних ділянок старостинського округу до складу міської громади  для розширення меж Лубен та вирішення найближчих перспектив його розвитку згідно розробленого для міста  генерального плану. В свою чергу Юрій Дудніченко, начальник відділу комунальної власності та земельних відносин виконавчого комітету Засульської сільської ради звернув увагу жителів, що на вказаній території  можливість розташування 316 ділянок для садибного будівництва та супутнього розміщення громадських об’єктів обслуговування відсутня тому, що  ці  землі знаходяться в приватній власності громадян з цільовим призначенням для ведення товарного с/г виробництва(паї). Враховуючи п.15 перехідних положень Земельного кодексу, обіг земель с/г призначення не допускається(купівля-продаж, зміна цільового призначення та інше).       Присутні на зібранні жителі та власники вищезазначених земель одноголосно висловилися  проти передачі даних територій місту Лубни.

У відкритій зустрічі із жителями Мгарського старостату(населення с.Мгар, с.Луки, с.Вільшанка складає всього-1053 особи) взяли участь Сергій Бондаренко, сільський голова Засульської сільської ради, керівники структурних підрозділів виконкому Засульської сільської ради, представники КП «Центр ПМСД» Засульської СР, громадськість. Марія Шевченко проінформувала присутніх про свою роботу на посаді старости та про використані кошти бюджетів різних рівнів на утримання установ і проведення заходів по старостату за 2018 рік.

Зокрема по Мгарському старостату у 2018 році використано всього

3 170 359 грн, в тому числі на:

• освіту 1 987 534 грн
  • охорону здоров’я 200 069 грн
  • соціальний захист 140 448 грн
  • культуру і мистецтво 270 329 грн
  • ЖКГ 175 177 грн
  • транспорт 244 483 грн
  • будівництво 152 319 грн

В ході обговорення звіту  досить гостро постало питання медичного обслуговування жителів старостинського округу. Сергій Якимець, начальник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Засульської сільської ради спільно із Світланою Гойдою, в.о. головного лікаря НКП «Центр ПМСД» Засульської с\ради пояснили присутнім, що основною умовою для надання первинної медичної допомоги є підписання декларацій зі своїм сімейним лікарем. Згідно реформи на заміну ФАПам на базі діючих АЗПСМ   планується створення «Пунктів здоров’я» у межах населеного пункту,  чисельність жителів якого складає не менше 750 осіб. Графік роботи лікаря на такому «Пункті здоров'я» передбачає не менше 2-х робочих змін на тиждень за умови укладання з ним понад 900 декларацій.  Враховуючи велику розгалуженість населених пунктів, для забезпечення стабільної  і  цілодобової  первинної   медичної допомоги жителям громади, на базі  НКП «Центр ПМСД» Засульської с/ради  планують створити бригади невідкладної допомоги, - пояснив Сергій Якимець.