Дніпропетровщина ділилася досвідом із представниками Харківської та Полтавської областей

Дата: 26.03.2019 09:45

«Організація діяльності сільськогосподарських кооперативів в ОТГ» - тематика навчального візиту для представників ОТГ Полтавської та Харківської областей від Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Планом дводенного візиту, в якому взяв участь Сергій Бачевський, староста Вищебулатецького старостату, було передбачено теоретично-презентаційну частину і, звичайно, практичну – це екскурсії до кооперативів Могилівської, Новоолександрівської та Покровської ОТГ.

Завданням теоретичної частини було представлення сільськогосподарських кооперативів як інструменту місцевого економічного розвитку та джерела доходів бюджету громади. Учасники навчального візиту оглянули СОК «Перший ягідний у селі Могилів, тепличне господарство у смт Братське, медовий кооператив «Медок» у смт. Покров, а також - познайомилися з роботою СОК «Добробут Андріївки» та СОК «Молочарське».

«Сільськогосподарська кооперація є одним із найдієвіших інструментів розвитку сільських територій, забезпечення самозайнятості населення. Саме вона може стати на заваді відтоку молоді із села. Отже, це дуже потрібна річ, і зараз саме об’єднані громади повинні стати провідниками цієї ідеї на своїх територіях. Саме менеджмент ОТГ може підтримати сільськогосподарську кооперацію як організаційно, так і фінансово», - говорить Сергій Бачевський.