Як знайти свою стежину серед розмаїття професійних доріг: дискутували з учнями Засульського ліцею

Дата: 24.04.2019 13:28

Про ринок праці, попит та пропозицію професій, основні вимоги сучасних роботодавців до підлеглих та про обрання фаху за оптимальною формулою «хочу-можу-треба» розповіла дев’ятикласникам Засульського ліцею Вікторія Омарова, провідний спеціаліст з профорієнтації Лубенської міськрайонної  філії Полтавського обласного центру  зайнятості.

Цікавою для старшокласників була дискусія про те, як досягти професійного успіху, про різні фактори впливу на вибір фаху, як знайти роботу молодій людині, де здобути професію. Крім того, учням було запропоновано переглянути відеоролики «Вибір професії» та скористатися Атласом нових спеціальностей для  України. Спікер провела презентацію «Навігатор вибору професії», запросила школярів у інформаційний сектор, де вони зможуть пройти поглиблене профдіагностичне тестування на визначення кваліфікаційних нахилів. Адже від того, наскільки вдало молода людина обере свій фах, залежить чи стане вона безробітною після закінчення навчального закладу, чи успішно крокуватиме своєю стежиною серед розмаїття професійних доріг. Саме під час цього  вибору, важливу роль відіграє вчасна допомога спеціалістів центру зайнятості.