У Шершнівці відкрили меморіальні дошки загиблим героям Другої світової війни

Дата: 10.05.2019 20:53

У День пам’яті та примирення ми вшановуємо та вклоняємося всім тим, хто боровся проти нацизму та загинув у роки Другої світової війни, хто віддав своє життя заради миру, якого так сьогодні потребує Україна. Миру, запорукою якого стане єдність всіх українців, для того, щоб у майбутньому нас об’єднували лише перемоги.

9 травня в селі Шершнівка відбувся мітинг на честь подяки і пам’яті тим, завдяки кому ми отримали перемогу у найкривавішій в історії людства війні. Урочисто відкрили оновлену меморіальну дошку героям, які загинули у Другій світовій війні (на ній викарбовано близько 200 імен односельців) та меморіальну дошку трьом загиблим воїнам, що поховані в Братській могилі біля Пам’ятного знаку.

На урочистостях були присутні Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ, Ігор Яременко, староста Шершнівського старостинського округу, Інна Скиба,  начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Засульської сільської ради, Геннадій Черненко, житель селища, воїн АТО, місцеві жителі.

«День перемоги – це можливість для сучасників оцінити внесок українців у перемогу в Другій світовій війні. Ця дата нагадує нам про масштаби спустошливої і виснажливої боротьби, про життєво-важливі уроки для нашої держави, яка переживає нелегкі часи. Найбільше горя під час найжорстокішої війни 1939-1945 р.р. випало на долю України, яка втратила 5 мільйонів цивільного населення.

Із жовтня 1941 року у Шершнівці переховувалися два воїна-червоноармійця та дівчина-медсестра. Один з них був тяжко поранений у спину і голову. Сам пересуватися не міг, йому допомагав і охороняв його другий воїн. Переховували солдат селяни, місцеві жителі у будинках, приміщенні на краю села. Вони допомагали ліками, їжею, одягом. Але у березні 1942 року поліцаї вистежили червоноармійців і заарештували їх. Бою не було, так як поранені бійці не мали зброї. 26 жовтня 1941 року від тяжкого німецького поранення загинула медсестра. 13 березня 1942 року поліцаї розтріляли воїнів-червоноармійців.  Для того, щоб вони спочивали мирно, дякуючи пошуковцям, в особі Анатолія Пильгука, ми знаємо їх імена, і сьогодні встановлюємо меморіальну дошку героям: Антону Мусійчуку, Федору Недунку, Варварі Югмаліні. Вічна пам’ять загиблим воїнам, честь і слава живим. Миру, єдності та свободи всім нам!», - говорить Сергій Бондаренко, голова Засульської громади.

Поминальну панахиду провів священник місцевої Свято-Успенської церкви Анатолій. До братської могили поклали квіти, потому у приміщенні Шернівського СБК відбувся тематичний концерт за участі місцевих аматорів та учасників вокального ансамблю «Арт-студія» Лубенської музичної школи. На завершення присутніх частували солдатським кулішем.