У Вільшанці відкрили меморіальні дошки загиблим героям Другої світової війни

Дата: 10.05.2019 21:28

У селі Вільшанка вшанували пам'ять про безсмертний подвиг ветеранів Другої світової війни, адже ці травневі дні по-особливому важливі для кожного українця. На урочистий мітинг зібралися Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ, Марія Шевченко, староста Мгарського старостинського округу, Інна Скиба,  начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Засульської сільської ради, Анатолій Пильгук, Лубенський пошуковець, Олександр Печора, сучасний український літератор, учнівська молодь, місцеві жителі. Головною подією було оновлення меморіальної дошки відважним прикордонникам 94 прикордонного полку і воїнам Радянської армії та встановлення меморіальної дошки 12 воїнам полеглих смертю хоробрих в боях за Батьківщину з німецько-фашистськими загарбниками в період Другої світової війни 1941-1945 р. р. (імена яких вдалося встановити через 77 років завдяки роботі групи пошуковців).

— Це хвилюючі дні для всього українського народу. Жахлива війна забрала мільйони людей та память про них живе у світлинах, пожовклих листах, свіжих квітах на могилах загиблих солдат…На теренах Засульської громади лишилося 13 учасників Другої світової війни, наймолодшому сьогодні за 90 років. Необхідно пам’ятати, аби ніколи знов не повторювати таких страшних помилок. Тож не забуваймо тих воїнів, які залишились живими, молімося за наших хлопців, що зараз на передовій, єднаймося заради збереження миру, - говорить Сергій Бондаренко.

З вітальним словом до присутніх звернулася староста Марія Шевченко. Вона привітала односельців з 74-ю річницею перемоги.  «Для нас, подвиг того покоління – це еталон служіння ідеалам свободи, справедливості і добра. Низько схиляємо голови перед визволителями, доземно вклоняємося солдатським вдовам, тим, хто працював у тилу, хто був відправлений на примусові роботи до Німеччини, хто зазнав страхіття концтаборів і відбудовував країну. З відчуттям безмежної вдячності за ратній подвиг бабусів і дідусів закликаю не забувати воїнів Великої Перемоги! Шануймо живих, пам’ятаймо полеглих!», - наголосила Марія Іванівна.

Поминальну панахиду провів Іван Бурба, священник Мгарської Свято- Хрестовоздвиженської УПЦ Київського патріархату. До братської могили поклали квіти, потому у приміщенні Вільшанського СБК  відбувся тематичний концерт за участі місцевих аматорів та учнів Новаківської ЗОШ. Під час дійства зачитали Книгу Пам’яті села, хвилиною мовчання вшанували воїнів Другої світової війни та героїв-сучасників.