«СПАСИБІ ТОБІ, НАШ ВЕЛИЧНИЙ НАРОДЕ, ЗА ПРОЙДЕНІ ЧЕСНО СОЛДАТСЬКІ ДОРОГИ»

Дата: 11.05.2019 21:06

У приміщенні Засульського будинку культури відбувся урочистий концерт присвячений Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-й річниці вигнання нацистів з України.

− Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу - найбільша трагедія ХХ століття, що змінила історію народів. У неї було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі і тривала вона довгих 6 років. Вогняний смерч пронісся над величезними територіями Європи, Азії, Африки, охопив простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 мільйонів осіб. Лихо і страждання, які пережили люди – незмірні. Війна в Україні, на превеликий жаль, вже також продовжується 6 років. Гірко на душі від думки: «Чому? Чому українцям доля посилає такі випробування?...» - відповіді не знайти. А нинішнє покоління, зараз, як ніколи, розуміє велич подвигу своїх захисників, дідів, прадідів, справжніх патріотів рідної землі, - говорить Наталя Ляшенко, ведуча концерту.

Хвилиною мовчання вшанували полеглих захисників усіх років. Про біль втрат та радість здобутої перемоги говорив у своїй промові Сергій Бондаренко, голова Засульської громади. «Низький уклін ветеранам і воїнам, хто захищав і захищає свою Батьківщину, щиро, не шкодуючи сил, здоров’я та  життя. Від душі бажаю всім серцем пишатися героями Батьківщини. Нехай ніколи не буде похмурих хмар на небі і страшного свисту куль у повітрі, нехай кожен день нашого мирного життя дарує нам справжнє щастя та радість», - говорить Сергій Іванович. Звучали також вітання зі святом від Василя Діжевського, голови ветеранської організації Засульської сільської ради.

Піднесеного настрою додала концертна програма. Творчі колективи та окремі виконавці підготували чудові номери, переважно патріотичної тематики. По завершенню урочистостей, дружна родина Засульської громади поклала квіти до Братської могили воїнів періодів громадянської та Другої світової війни в с. Засулля, а також до меморіальної дошки земляку Віктору Дмитренку, старшому лейтенанту резерву Збройних Сил України, який героїчно загинув під сумнозвісним Іловайськом у 2014 році. На завершення всіх присутніх частували солдатським кулішем.