З 1 жовтня 2019 року розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Дата: 27.06.2019 09:16

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з  урахуванням  доходу.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться в автоматичному режимі.

Управління соціального захисту населення щомісяця формуватимуть реєстри нарахованих пільг та передаватимуть їх Мінсоцполітики, яким, після перевірки, подаватимуться до 25 числа АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. АТ «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг на підставі укладених договорів.

За бажанням пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі.

Для цього необхідно після  жовтня 2019 року звернутися з відповідною заявою (із зазначенням реквізитів поточного рахунка, відкритого в АТ «Ощадбанк») до управління соціального захисту населення. Таким особам кошти надходитимуть на особисті рахунки в АТ «Ощадбанк». Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Громадяни, яким пільга надається у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше). Суми пільг, виплачені внаслідок зловживань з боку пільговика, повертаються пільговиком до державного бюджету.

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації: м. Лубни, пл. академіка Олексія Бекетова, 19, к.8, тел.71817.