У ЗАСУЛЬСЬКІЙ ОТГ ТРИВАЄ ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З ПИТАНЬ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 19.11.2019 13:15

Інспектор праці Засульської ОТГ Тамара Радченко та начальник відділу внутрішнього фінансового контролю, аудиту та контролю за додержанням законодавства про працю виконавчого комітету Валерій Юрченко з метою роз’яснення порядку оформлення трудових відносин та мінімальних гарантій в оплаті праці провели відвідування фізичних осіб – підприємців Войнихівського, Мацківського та Михнівського старостинських округів, сіл Засулля та Солониця.

У ході зустрічей фізичним особам – підприємцям, які здійснюють діяльність на вказаних територіях, роз’яснили питання оплати праці, вказали на відмінності між трудовим договором і цивільно-правовим, ознайомили присутніх із видами трудових договорів, їх перевагами та недоліками, наголосили на важливості офіційного працевлаштування.

Зокрема, відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Таким чином, повідомлення про прийняття на роботу є частиною декларування трудових відносин. Видання тільки наказу про прийняття працівника на роботу не може вважатися належним оформленням трудових відносин.

Протягом листопада-грудня поточного року фахівці виконавчого комітету планують відвідати та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з фізичними особами – підприємцями інших старостатів.

Крім того,  відповідно до частини 3 статті 18, частини 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», з метою реалізації комплексу заходів щодо легалізації заробітної плати, виявлення прихованої зайнятості, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, виконавчим комітетом Засульської сільської ради буде створено комісію з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка розпочне свою роботу з січня 2020 року. До складу комісії, крім посадових осіб виконавчого комітету будуть входити представники Лубенського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ у Полтавській області, Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості,  Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області та Лубенського управління  ГУ ДПС у Полтавській області.