«Скликаємо друзів»: 25-річчя аматорського колективу «Гілея»

Дата: 04.12.2019 15:12

На ювілейний вечір народного аматорського колективу «Гілея», який святкував своє 25-річчя зібралося багато шанувальників, учасників та друзів. Привітати з визначною датою квартет завітали небайдужі люди, які протягом багаторічної творчої діяльності всебічно підтримували колектив.

Сергій Бойко, керуючий справами виконкому Засульської сільської ради: «Мені дуже приємно мати честь вітати з ювілеєм такий чудовий колектив, який став перлиною всієї України, безперечно яскравим та самобутнім явищем в історії вокальної культури. Ви пропагандисти і виконавці щирої української пісні, прикладом чого є визначні досягнення обласного та всеукраїнського рівнів».

«Народний аматорський колектив «Гілея» є невід’ємною складовою великої творчої родини закладів культури Засульської громади, які цілющим джерелом, невпинними водами вливаються у бурхливу річку її життя. Говорять, що найбільша насолода – насолода творити. Нам дуже приємно споглядати за вашою творчість, з єднанням у душі і любов’ю у серці. Тож аби ваші сходинки до зіркового олімпу були міцними, ми всебічно допомагаємо і підтримуємо. Саме в цьому році з місцевого бюджету було виділено кошти на придбання звукотехнічної апаратури», - підкреслила Інна Скиба, начальниця відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету.

Майстерне виконання пісень «Гілеї», зазвичай авторських, викликало у глядачів бурхливі оплески та захоплення. Родзинку до загальної святкової атмосфери додали творчі друзі, які подарували своє мистецтво. Серед них відомий гурт «Контингент», до складу якого входять мужні захисники, воїни-афганці. Своїм бентежним настроєм запалив прихильників гурт «Українська Швейцарія». Лунали пісенні дарунки від окремих виконавців Засульської громади. На святі були присутні майстри пера, що відіграли знакову роль у становленні колективу, а це лубенські поети, на слова яких написано багато пісень для ювілярів.

Довідково. Народний аматорський колектив «Гілея» Михнівского СБК – був створений у 1994 році у складі двох подружніх пар: Лариси та Анатолія Супрунів, Світлани та Віталія Солярів, а також Тетяни Коваль. Звання народного отримав у 1996 році. Колектив став неодноразовим переможцем обласних та районних оглядів-конкурсів народної творчості – «Берегиня», «Осіннє золото», «Роде наш красний», «Будуймо України храм», «І світлий сум і радість перемоги». Вокальний гурт «Гілея» являється дипломантом обласного фестивалю мистецтв України «Полтавські дивоцвіти» (2009 р.), неодноразовим дипломантом традиційного фестивалю родинної творчості «На крилах любові», а також лауреатом міжнародного фестивалю родинної творчості «Мелодія двох сердець» (2000 р.), лауреатом III всеукраїнського фестивалю самодіяльних художніх колективів профспілок (2001 р.), лауреатом літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка (2004 р.), колектив брав участь у пісенному марафоні «Пісня об’єднує нас» (м. Київ, 2011 р.).

Квартет отримав почесне III місце та винагороду за участь у Міжнародному фестивалі «Море ритму» (Болгарія, м. Балчик, 2018 р.)