Засульська громада учасник проєкту-челенджу «Не пали - компостуй!»

Дата: 22.05.2020 12:42

Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом з Центром Розвитку Інновацій (Center for Innovations Developmen) Засульську ОТГ відібрано до участі у Проєкті-челенджі «Не пали - компостуй!».

Суть проєкту – привернути увагу України та міжнародної спільноти до громад, в яких усвідомлюють шкідливість сезонного спалювання (стерні, трави, лист тощо) та мають успіхи у вирішенні цієї проблеми.

На території Засульської громади в цьому році вигоріло кілька десятків гектарів території. За інформацією відділу з питань надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи пожежі в екосистемах в 5 разів перевищують минулорічні показники, а площа в 4 рази. Наслідками такого нехтування несвідомими громадянами вимог щодо заборони випалювання сухої рослинності на відкритих територіях та сміття на присадибних ділянках є знищення  різних видів тварин, плазунів тощо.

Згідно даних ДСНСУ в Україні щороку відбувається понад 50 тис. пожеж та вже зафіксовано 25% зростання у 2020 році. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей.

У 2020 році Уряд спільно з ВРУ прийняли рішення про суттєве збільшення штрафів у 18 разів (проєкт ЗУ № 2339).

На жаль, люди звикли палити, а не перероблювати еко-відходи у щось корисне. Таку серйозну проблему неможливо подолати лише штрафами – необхідно шукати інноваційні шляхи її вирішення. Цю думку поділяють Міністерство енергетики та захисту довкілля України та учасники проєкту до якого долучилося більше 200 громад та сотні волонтерів.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайнолнебезпечна.
Використовуйте розумну альтернативу – компостування.