РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ АГРАРІЇВ ТА ПАСІЧНИКІВ

Дата: 28.05.2020 16:38

Для аграріїв:

1. Не пізніше ніж за 3 доби до початку хімічного обробітку полів повідомляти органи місцевого самоврядування, ЗМІ  про початок обробітку, назви препаратів, точний час проведення обробітку.

2. Розмістити оголошення в людних місцях, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл, контактну особу та номер телефону для довідок.

3. Не допускати хімічного обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

4. Роботи з пестицидами проводити в ранкові або вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

Для бджолярів:

1. Провести реєстрацію пасіки у порядку відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук 20.09.2000 р. № 184/82.

2. Провести ізоляцію бджіл. Вивезти пасіку у безпечне місце на термін обмеження при застосуванні конкретних пестицидів.

3. Вивезти пасіку на період до 5 днів не менше ніж на 5 км від зони обробки полів авіаційним методом, а при наземній обробці – на відстань від 3 до 5 км.

4. Повідомити власника або користувача земельної ділянки, якщо плануєте перевозити пасіку до медоносних угідь.

Дотримання цих правил допоможе отримати цінні продукти бджільництва, гарний врожай, а також попередить отруєння бджіл.