A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Засульська сільська рада - об'єднана територіальна громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Дні енергії в Засульській ОТГ

Дата: 15.06.2020 08:17
Кількість переглядів: 468

        Щорічні  Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів, подібно як Європейський тиждень сталої енергетики, задумано Європейською Комісією як засіб своєрідної кількаденної «мобілізації» мешканців, політиків, підприємців, представників громадських організацій, щоб усім разом замислитися над перспективами виробництва і споживання енергії в себе в місті, регіоні, країні та світі.

      Мета Днів – це насамперед підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Проблема глобального потепління і щорічна тенденція зміни клімату в сторону погіршення екологічної ситуації, зумовила задуматись Європейське співтовариство над даною ситуацією і визначити амбітні цілі у формі ініціативи «20- 20-20 до 2020 року». Підписанти з України зараз зобов'язуються скорочувати викиди СО2, як мінімум, на 30% до 2030 року та прийняти інтегрований підхід до вирішення проблем пом'якшення наслідків та адаптації до кліматичних змін.

         Враховуючи всю важливість даної проблеми Засульська сільська рада приєдналось до Угоди Мерів - ініціативи Європейської Комісії, яка має на меті об`єднати європейські місцеві органи влади в добровільне об`єднання задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Враховуючи рішення чергової двадцять другої сесії Засульської сільської ради сьомого скликання від 20 лютого 2017 року «Про приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів», Засульською сільської радою було поставлено за мету скоротити  власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно-орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. Одним із завдань, яке визначено в рамках підписаної «Угоди мерів» та з метою досягнення задекларованих цілей розроблено відповідний стратегічний документ «План дій сталого енергетичного розвитку і клімату Засульської сільської ради на період до 2030 р.» (надалі - ПДСЕРК), який виступає орієнтиром для планування енергетичної політики громади і виступає настановою для формування пріоритетів та заходів, орієнтованих на процеси енергозбереження. У загальному контексті ПДСЕРК ілюструє, яким чином можуть бути досягнуті цілі щодо зниження викидів СО2.

         Втім, не слід переоцінювати можливостей масових акцій, що відбуваються лише раз на рік, – а саме такими є Дні сталої енергії. Окремо взяті вони нездатні забезпечити радикальний перелом у свідомості масового споживача енергії та перетворити його на переконаного прихильника енергоощадності, енергоефективності та «зеленої» енергії. Для цього потрібен постійний інформаційний супровід реформування національного
енергетичного сектору. Інакше кажучи, має працювати неперервна, цілісна, добре продумана програма дій із підвищення обізнаності різних цільових груп з одночасним практичним залученням їх до процесу.

         Тож Дні сталої енергії слугують водночас ще й додатковим нагадуванням про нагальну потребу започаткувати в Україні всеохопну національну програму енергетичного «лікнепу». 

 

Ми звертаємося до  жителів громади з проханням ощадливо використовувати усі види енергоресурсів, проводити термосанацію будівель, впроваджувати відновлювальні джерела енергії в своїх домогосподарств, використовувати піші прогулянки або їздити на роботу екологічним видом транспорту – велосипедом.

Давайте всі разом, своїми маленькими заходами вирішимо питання зміни клімату і енергетики в нашій громаді, на цій території, де ми проживаємо, перехід на екологічно чисту енергію можливий не в далекому майбутньому, а протягом одного покоління!!!

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь