припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Освячення Петрової криниці

Дата: 14.07.2020 11:17

12 липня, в день апостолів Петра і Павла, відбулося традиційне освячення Петрової криниці, яка розташована між мальовничими селами Вищий та Нижній Булатець. Саме в цю дату завершується піст. В Україні здавна вшановують святих апостолів Петра і Павла. До цього дня завжди білили та святково вбирали хати, чистими рушниками прикрашали образи. У святковому одязі люди йшли до церкви.
   Вже багато років Петрова криниця напуває людей життєдайною водою. Завдяки її цілющим властивостям відчувається атмосфера умиротворення та спокою. Саме тому, поруч біля цього місця, було вирішено проводити Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «Джерело духовності». Основною метою проведення фестивалю є збереження і популяризація народних пісень та обрядів, збагачення духовності народу, розвиток аматорського та професійного мистецтва. Такі заходи відроджують та зберігають національні традиції, повертаючи нас у давнину.
   На жаль, цього року фестиваль довелося скасувати через карантин, але маємо надію, що вже наступного року нас з радістю зустрінуть чарівні луки біля Петрової криниці.
   На освяченні були присутні голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, староста Сергій Бачевський та мешканці навколишніх сіл.