19 серпня – Яблуневий (Другий) Спас та День бджоляра

Дата: 19.08.2020 16:40

Преображення Господнє одне з 12 найбільших православних свят і друге в черзі трьох спасів. У народі свято більш відоме під назвою Яблуневий Спас, оскільки в цей день в храмах освячують плоди нового врожаю, символом якого стали яблука.
   В народі після приходу Яблуневого Спасу, всі починають готуватися до осені, адже дні стають суттєво коротшими та холоднішими.

Щороку 19 серпня в Україні відзначають День бджоляра (День пасічника). Це професійне свято заснували відповідно Указу президента у 1997 році за ініціативи Спілки пасічників України, а також Міністерства агропромислового комплексу України. З 1997 р. це свято увійшло до календаря святкових днів українців.
   Мед - продукт вічності. Бджоли почали виробляти мед близько 3 мільйонів років тому, це припущення було зроблено вченими завдяки датуванню однієї знайденої скам’янілої соті.
Він має один з найвищих показників дати зберігання серед харчових продуктів. Знайдений в гробницях фараона, запечатаний в глечиках мед, до цього часу залишається їстівним і придатним для вживання. Ця довговічність пояснюється його хімічним складом: продукт природним чином є кислотним, з низьким вмістом вологи, що робить його досить непривітним середовищем для різноманітних бактерій. Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду - українська.