припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Завжди житиме пам'ять про видатного українського агронома, етнографа Анастасія Єгоровича Зайкевича

Дата: 14.09.2020 20:31

Полтавщина, її не випадково називають серцем України - земля особливої долі, знаних людей, героїчної історії. Адже цей благодатний край дав світу плеяду видатних особистостей, які прославили нашу державу в світі. Одним з таких, є відомий український учений – агроном, професор Анастасій Зайкевич. «Корифей агрономічної науки», - так влучно і коротко можна сказати про нашого земляка, який довгий час жив та працював в селі Солониця Засульської об’єднаної громади. Людина – легенда, що залишила помітний слід в історії розвитку агрономічної науки. Почесний член Полтавського сільського господарства та тваринництва, «Герой Праці». Ім’ям Зайкевича названо вулицю в селі Солониця та місті Полтава.
   З часу солоницького періоду життя науковця пройшло вже багато років. Але пам'ять жителів про «їхнього професора» жива. Восени 2019 року за зверненням лубенського краєзнавця Карпенка Олександра Миколайовича на приміщенні Солоницького сільського клубу відкрито меморіальну дошку славетному українському ученому – агроному.
   Залишив після себе професор А.Є.Зайкевич і природно – історичну пам’ятку – дуб, який був посаджений більше ста років назад його родиною і до тепер крислатий красень, розкинувши міцне гілля, росте в селі Солониця.
   Біля знаного дуба Зайкевича, встановлено валун з пам’ятним надписом:   «Дуб черешчатий, посаджений у середині XIX століття в маєтку родини професора агрономічних наук, етнографа Анастасія Зайкевича».
   Є події та геніальні справи, що залишають глибокий і незабутній слід в історії, назавжди закарбовуються у пам’яті багатьох поколінь. І ми повинні пам’ятати.