припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

Сьогодні Засульській сільській бібліотеці-філії виповнилося 65 років

Дата: 30.09.2020 13:07

Сьогодні Засульська сільська бібліотека - філія КЗ «Центральна сільська бібліотека Засульської сільської ради» святкує свій 65-річний ювілей, а також 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.
   Засульська сільська бібліотека  (в той час її називали клубною бібліотекою) була відкрита у 1955 році. Вона налічувала лише 200 примірників книг. Першим бібліотекарем працювала Ганна Дмитрівна Стригун. Скільки дитячих сердець пересіялося через її руки і душу, скільки широких шляхів відкрила вона для найменших. У 1960 році бібліотеку очолила Галина Дмитрівна Дзюба. Потреба в книзі, в користуванні бібліотекою постійно зростала і мала неоціненне значення в духовному розвитку селян. Минуло вісім років і бібліотеку було переведено у нове приміщення будинку культури. Храм книги збирав всіх і старих і малих. У 1980 році на допомогу Галині Дмитрівні прийшла Мороз Марія Савівна. Промайнуло майже двадцять років. Галина Дмитрівна пішла на відпочинок, а бібліотеку очолила Марія Савівна, творча особистість, яка безкорисливо, щедро з повною віддачею служить бібліотеці та читачам. З 2013 року допомагає та наслідує свою старшу колегу, молода та енергійна Пархоменко Марина Вікторівна.
   Урочиста атмосфера заходу, що відбувся сьогодні в приміщенні Засульської сільської бібліотеки – філії, об'єднала користувачів бібліотеки, гостей та працівників, які були активними учасниками святкового дійства. Теплі слова вітань, квіти та грамоти стали підтвердженням того, що бібліотека ефективно працює для громади, згуртовуючи любителів читання та шукачів нових знань.
  Сергій Бондаренко - Засульський сільський голова, Інна Скиба – начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради, Людмила Пазенко – начальник відділу культури, молоді та спорту Лубенської РДА, Валентина Сьомак – директор Лубенської районної центральної бібліотеки імені Володимира Малика привітали бібліотекарів зі святом.

За сумлінну, наполегливу працю та вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи громади було нагороджено Наталію Кадігроб – бібліотекаря Оріхівської сільської бібліотеки – філії. Також  відмічено Новаківську сільську бібліотеку, а саме її бібліотекаря Олену Симоненко, яка отримала перемогу у першому етапі обласного конкурсу «Бібліотечний правовий НЕформат». Пісенні вітання присутнім подарували Народний аматорський квартет «Сузір’я» Тернівського будинку культури та вокальне тріо Оріхівського сільського будинку культури.