2 жовтня - Міжнародний день ненасильства

Дата: 02.10.2020 14:14

Міжнародний день ненасильства (International Day of Non-Violence), встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 15 червня 2007 року (A/RES/61/271), відзначається щорічно 2 жовтня в багатьох країнах світу. Дату обрали не випадково: 2 жовтня 1869 року народився Махатма Ганді, лідер руху за незалежність Індії та основоположник філософії ненасильства.
   Ціль цього Міжнародного дня, як сказано в резолюції Генеральної Асамблеї, — бажання затвердити культуру миру, терпимості, розуміння і ненасильства. Резолюція закликає оповістити всіх людей про цю дату, щоб вони святкували її.
   Про бажання людства зупинити насильство символізує знаменита скульптура під назвою «Ні насильству!» створена шведом Карлом Рейтерсвордом. 16 її варіантів встановлені в різних містах світу - Пекіні, Берліні, Люксембурзі, Нью-Йорку та інших. Але найперший пам'ятник у вигляді револьвера з зав'язаним дулом, що символізує роззброєння, був відкритий в 1985 році саме в Мальме. На створення подібного монумента автора підштовхнули безглузді вбивства відомих людей. Зокрема, трагічна загибель Джона Леннона.

Проблема насильства є однією з найактуальніших для українського суспільства. Насильство ставить людину у залежність, а також заподіює шкоду спільноті, і є серйозною перешкодою на шляху до подолання нерівності та дотримання прав людини.
   Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. А найголовніше  - кожен з нас має сказати «Стоп насиллю!»
    Куди звернутись в разі вчинення проти Вас чи Ваших рідних, знайомих протиправних діянь за консультацією та допомогою?
Правоохоронні органи – 102
Служба у справах дітей Виконавчого комітету Засульської сільської ради  zasylliaditsl@ukr.net
Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Засульської сільської ради» 050-029-55-80.