Сьогодні Всесвітній день архітектури

Дата: 05.10.2020 14:16

Архітектори всього світу у перший понеділок жовтня відзначають своє професійне свято. Воно було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня. Але в 1996 році на 20-й генеральній асамблеї в Барселоні, Міжнародний союз архітекторів прийняв резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня. Міжнародний союз архітекторів був створений одразу після другої світової війни. Тоді його метою стало розв'язання нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств - наслідків другої світової війни. Союз архітекторів СРСР був одним із засновників МСА і активним учасником його діяльності. Зараз в МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів.
   Традиційно в цей день архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови і результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують дискусії, організовуються виставки.