припинила діяльність, увійшла до складу Лубенської громади

8 жовтня - Всесвітній день захисту зору

Дата: 08.10.2020 09:29

Кожного року у другий четвер жовтня громадськість відзначає Всесвітній день захисту зору. Це свято було ініційоване Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), щоб привернути увагу до проблем сліпоти та офтальмологічних хвороб.
   Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90 % інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна т тільки для повноцінного існування та орієнтування людини, а й для естетичного сприйняття світу.
  Людей, які позбавленні можливості бачити від народження, або через хворобу, нині в Україні близько 300 тисяч осіб. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину - одна дитина. Найчастіше погіршення зору спостерігається у шкільному віці або після 40 років. Серед найбільш поширених хвороб очей, визнаних офтальмологами по всьому світу є: короткозорість, катаракта і глаукома. Загалом, офтальмологія налічує сотні захворювань, пов`язаних з очима. Найсерйозніші хвороби, які можуть призвести до повної втрати зору це -  вікова катаракта та діабетична ретинопатія. Проте провідні офтальмологи стверджують, що своєчасне лікування в спеціалізованих установах та якісна профілактика сприяють поліпшенню стану зору.
   Офтальмологи рекомендують щорічно проходити обстеження зору, вимірювати рівень внутрішньоочного тиску та проводити огляд, особливо особам після 40 років, коли підвищується частота поширеності глаукоми, дистрофічних і судинних захворювань сітківки.
               5    цікавих фактів про зір:
-  80-85% інформації людина отримує за допомогою зору;
- зображення, сформоване об'єктом на сітківці, перевернуте на 180°, однак, в мозку відновлюється нормальне положення;
-  зазвичай діаметр зіниці дорівнює 3-4 мм, при сильному освітленні вона може звужуватися до 2 мм, а при слабкому освітленні - розширюватися до 8 мм;
-  сітківка, на якій формується зображення об'єкта, містить близько 130 млн чутливих до світла клітин;
-   око людини має форму, близьку до кулястої, діаметром близько 2,5 см.